pytanie o kierownice

Problemy i ich rozwiązania związane z elektroniką i alarmami w Naszych trójkach
adamusiek
Moderator
BMW: E83
Rok produkcji: 2005
Państwo: Polska
Województwo: mazowieckie
Miasto:

Post autor: adamusiek »

wziąłem się za montaż kierownicy, no i nie wiem czy znowu mi czegoś nie brakuje :( po wpięciu poduszki jest pod nią luz, tzn. lata na boki i odstaje, no i nie wiem czy tak ma być czy może jest potrzebna jakaś sprężyna między kierownice a poduszkę ? jak to u Was jest ?

tak to wygląda po zmontowaniu w całość

Obrazek
aaddriaannn
Bywalec forum
BMW: e46 330cd
Rok produkcji: 2004
Województwo: śląskie
Miasto: Rybnik

Post autor: aaddriaannn »

Wyciągnij ja jeszcze raz i włóż z powrotem bo ona nie siedzi na tych zatrzaskach. Ewentualnie zrób zdjęcie kierownicy i poduszki
Masz problem z kluczykiem BMW ? a może chciałbyś dorobić nowy kluczyk ? Chętnie pomogę

INPA | NCS | PA SOFT | ISTA | EWS
adamusiek
Moderator
Miasto:

tak wygląda kierownica

Obrazek

zdjęcia poduszki od spodu nie mam na chwilę obecną, ale zaczepy wyglądają na całe
aaddriaannn
Bywalec forum

To w takim bądź razie jak masz zaczepy całe w AIRBAGu to zle wskoczyła na swoje miejsce lub ja kable z poduszki blokują. Wyciagnij ja jeszcze raz i włóz ja poprawnie tak żeby wskoczyła na swoje miejsce. Kable wychodzące z poduszki trzymaj delikatnie u góry i powinno zaskoczyć poprawnie.
Masz problem z kluczykiem BMW ? a może chciałbyś dorobić nowy kluczyk ? Chętnie pomogę

adamusiek
Moderator
Miasto:

ok, będę tak próbował :)

EDIT : problem częściowo rozwiązany :) winny był luźny stelaż, ale po jego dokręceniu wył cały czas klakson (wyrobiona sprężyna pod śrubą), więc pod górne styki poszła izolacja, a klakson załącza się dolnym stykiem :)

EDIT2 : no i problemów z klaksonem ciąg dalszy :( sam potrafi się załączyć :cry: niech mi ktoś napisze jak powinien być zamontowany stelaż od poduszki :help: na dole widać jedną sprężynę, a co z górą ? też powinny być i jeżeli tak to w którym miejscu ?
ja w zaznaczonych punktach podłożyłem sprężyny, bo ich tam nie było

Obrazek

rozumiem, że klakson załącza się w momencie styku stelaża poduszki z miedzianymi punktami, które są w stelażu kierownicy, u mnie punkty się nie stykają, a wyje, na kablach zwarcia nie widać

:help:
aaddriaannn
Bywalec forum

z tego co zauważyłem to jest tylko jedna sprężyna na dole

adamusiek
Moderator
Miasto:

jak dostałem kierownicę, to jedna była też pod śrubą z lewej strony, tylko nie wiem czy tak powinno być, bo gość zanim ją sprzedał to chyba rozebrał ją na drobne części i później na sztukę poskładał
jacktrike
Bywalec forum
BMW: e46 320d 136KM
Rok produkcji: 2001
Województwo: kujawsko-pomorskie
Miasto: bydgoszcz
VIN: CF65565

Post autor: jacktrike »

:witam:
Śledzę temat i czekam co będzie dalej , mam pytanie jeśli auto nie ma multifunkcyjnej kiery to jak włącza sie tempomat w takim aucie bo czytałem w ogłoszeniach że ma tempo a widzę zwykłą kiere . Gdzie jest owy włącznik ?
Z każdym dniem zwiększa się liczba osób którzy mogą mnie pocałować w D...Ę
aaddriaannn
Bywalec forum

adamusiek pisze:jak dostałem kierownicę, to jedna była też pod śrubą z lewej strony, tylko nie wiem czy tak powinno być, bo gość zanim ją sprzedał to chyba rozebrał ją na drobne części i później na sztukę poskładał
okolice poniedziałku / środy bede wymieniał tasme i jest tam takia kierownica jak nie rozwiazesz problemu to porobie dokładne fotki i pokieruje co i jak ma byc w stelażu.
jacktrike pisze::witam:
Śledzę temat i czekam co będzie dalej , mam pytanie jeśli auto nie ma multifunkcyjnej kiery to jak włącza sie tempomat w takim aucie bo czytałem w ogłoszeniach że ma tempo a widzę zwykłą kiere . Gdzie jest owy włącznik ?
Napisz jeszcze raz bo miałem ciezka sobote i nie rozumie o co biega z tym włacznikiem.

adamusiek
Moderator
Miasto:

aaddriaannn, w takim razie czekam :D
Napisz odpowiedź