Mata zajętości (kontrolka świeci)

Problemy i ich rozwiązania związane z elektroniką i alarmami w Naszych trójkach
Savage
Bywalec forum
BMW: e46 330CDA Coupe Diesel Automat
Rok produkcji: 2003
Państwo: Polska
Województwo: małopolskie
Miasto: Podolsze
VIN: pk36104

Post autor: Savage »

Problem taki, że nie wiem czy to ogarnę, wiem że dobrze jak jest lapek z XP a mam z 10tką jedynie i to jeszcze słaby jak tylko się da. Ale mogę spróbować - tylko pytanie czy muszę przy tym kabelku zwrócić uwagę na jakieś parametry czy po prostu mam kupić obd2-usb i tyle?
Awatar użytkownika
GUMMISS
Przyjaciel forum
BMW: 318i Touring
Województwo: kujawsko-pomorskie
Miasto: brodnica

Post autor: GUMMISS »

Poszukaj INPA Trandolfa. To gotowy Win z zainstalowanym oprogramowaniem do uruchomienia przez VMware na dowolnym komputerze z USB. Trzeba pozmieniać jakieś ustawienia portów, ale cała INPA jest już zainstalowana i gotowa do użytku. Kabel na allegro kosztuje poniżej stówki, sam ogarniesz diagnozowanie, to proste i intuicyjne szczególnie jak znasz angielski.

https://allegro.pl/oferta/interfejs-bmw-inpa-pl-e46-e39-e60-e90-e53-dvd-3gb-7876419980

Ja kupiłem niedawno ten kabel i śmiga jak złoto.
Bo Możemy Więcej...
L W G 8)
Savage
Bywalec forum

Dobra, kabelek przyszedł - z nim otrzymałem link do pobrania INPY spolszczenia i innych programów. Po grzebaniu w inpie "na wyczucie" (pierwsze doświadczenie z podpinaniem kompa do fury) skasowałem błąd od maty i na razie nie ma błędu, ale pytanie do kiedy...

1. Ogólnie chciałbym się jeszcze zapytać czy któryś z tych programów które zainstalowałem [INPA, Tool32, WinKFP, NCS-Expert tool], pokazuje błędy w jednym oknie z wszystkich modułow itd. bo rozumiem, że na inpie musiałbym przechodzić po każdym module/sterowniku czy jak tam to nazwać i przeglądać czy są błedy.
Też na pewno coś jest jeszcze źle ustawione, bo na głównym oknie inpy jak jest przykładowo zapłon to nie reaguje na przekręcenie kluczyka, a widziałem na necie jak ktoś coś diagnozował to mu to reagowało.

2. Interfejs który kupiłem to CCY Bmw 2KL i jest na nim switch z pozycjami "2K" i "K" - prosiłbym o wyjaśnienie czy mam ustawić pod e46 w jeden sposób czy pod konkretne rzeczy mam to zmieniać?

3. I jeszcze jak mam problem z otwieraniem z pilota (oddałem do klucznika i co prawda pilot miał uszkodzony przycisk otwierania w środku, ale naciskając go przy "testerze sygnału" (nie znam nazwy) mimo wszystko podawał sygnał. Czekam na jego odebranie i sprawdzę) i czy można tymi programami coś w tym kierunku zdiagnozować od strony nie kluczyka, a samochodu i zamka centralnego czy modułu komfortu?
Awatar użytkownika
KucaQ
Bywalec forum
BMW: E46 320d Touring 2003 + F30 330i 2018
Województwo: łódzkie
Miasto: Łódź
VIN: PP00711

Post autor: KucaQ »

Savage pisze: 5 sie 23, 19:39 1. Ogólnie chciałbym się jeszcze zapytać czy któryś z tych programów które zainstalowałem [INPA, Tool32, WinKFP, NCS-Expert tool], pokazuje błędy w jednym oknie z wszystkich modułow itd
Tak, INPA to robi, nie wchodz w poszczególny podzespół, a po prostu w E46, "E46 TEST IDENT FUNCTIONAL JOBS", no i standardowo Fehlerspeicher i skanuje wszystkie moduły.
Savage pisze: 5 sie 23, 19:39 Też na pewno coś jest jeszcze źle ustawione, bo na głównym oknie inpy jak jest przykładowo zapłon to nie reaguje na przekręcenie kluczyka
Moja tez nie reaguje. Jesli nie wykrywa włączonego zapłonu to muszę wyłączyć i włączyć Inpę ponownie. A jak to nie pomaga to pomaga odpięcie i podpięcie kabelka.
damovsky
BMW: e46
Rok produkcji: 1998
Województwo: świętokrzyskie
Miasto: kielce

Post autor: damovsky »

mam podobny problem z tym, że od samego początku mam emulator maty podpięty pod fotelem. po posadzeniu swoich 4 liter przez znajomego na miesjcu pasazera i przejechaniu 2 km wyswietlił mi błąd poduszki, który nie znika. wymieniłem emulator, usunąłem błąd ale dnia nastepnego znowu wróciła kontrolka. nie mam pojęcia czym to jest spowodowane moze jakiś kabelek sie obluzował i podczas jazdy się rozłącza.
kosteg
Bywalec forum
BMW: 320d Touring x2 E46 2005 + F31 2014
Rok produkcji: 2005
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Wroclaw
VIN: PW45547

Post autor: kosteg »

Jak jest podłączony emulator to maty może nie być wcale. I siadanie nie ma możliwości mieć wpływu na funkcjonowanie. A zatem:
- albo emulator nie jest podłączony
- albo cała wiązka pod siedzeniem jest wrażliwa na ruch więc jest do weryfikacji/poprawy
- problem nie jest związany z matą - jaki dokładnie bład i czym diagnozujesz i kasujesz błd?
Obrazek
Savage
Bywalec forum

KucaQ pisze: 7 sie 23, 12:29 Tak, INPA to robi, nie wchodz w poszczególny podzespół, a po prostu w E46, "E46 TEST IDENT FUNCTIONAL JOBS", no i standardowo Fehlerspeicher i skanuje wszystkie moduły.
Yyyyy nie wiem, gdzie bo nie widzę tego..
Mata zajętości kontrolka świeci  - INPA.jpg
Mata zajętości kontrolka świeci - INPA.jpg (224.44 KiB) Przejrzano 1107 razy
Mata zajętości kontrolka świeci  - INPA2.png
Mata zajętości kontrolka świeci - INPA2.png (148.13 KiB) Przejrzano 1107 razy
Drugi screen z neta, bo nie zrobiłem zdjęcia okna po wyborze e46, ale u mnie tak samo wygląda tylko zapłon i bateria się nie świeci.
Sam sobie później odczytywałem z silnika, skrzyni i w sumie tylko w silniku mam błędy od świec i chyba tamte od EGR'a są..
Mata zajętości kontrolka świeci  - silnik1.jpg
Mata zajętości kontrolka świeci - silnik1.jpg (310.01 KiB) Przejrzano 1107 razy
Mata zajętości kontrolka świeci  - silnik2.jpg
Mata zajętości kontrolka świeci - silnik2.jpg (338.88 KiB) Przejrzano 1107 razy
Mata zajętości kontrolka świeci  - silnik3.jpg
Mata zajętości kontrolka świeci - silnik3.jpg (303.71 KiB) Przejrzano 1107 razy
Mata zajętości kontrolka świeci  - silnik4.jpg
Mata zajętości kontrolka świeci - silnik4.jpg (147.13 KiB) Przejrzano 1107 razy
Awatar użytkownika
maniek21112
Specjalista
BMW: 320d touring M47N 210ps_433nm 328ia sedan M52TUB28
Miasto: Świdnica_Wrocław

Post autor: maniek21112 »

Ostatni błąd informuje o wysokiej korekcji na którymś cylindrze, nie bagatelizuj tego, szczególnie jest to groźne jeżeli korekcja rośnie podczas jazdy.
Diagnostyka INPA ISTA NCS PASOFT uszczelniacze zaworowe n42/46 oględziny Świdnica/Wrocław tel. 782-784-200
328ia mańka i żony ;) cosmosschwarz
540ia black-sapphire metalic
740IL island-green
730I V8 orient-blau
kosteg
Bywalec forum
BMW: 320d Touring x2 E46 2005 + F31 2014
Rok produkcji: 2005
Miasto: Wroclaw
VIN: PW45547

Post autor: kosteg »

Idź w stronę błędó w systemie srs i podglądu maty. Tak wiele nie znajdziesz.
Obrazek
Savage
Bywalec forum

maniek21112 pisze: 20 sie 23, 6:26 Ostatni błąd informuje o wysokiej korekcji na którymś cylindrze, nie bagatelizuj tego, szczególnie jest to groźne jeżeli korekcja rośnie podczas jazdy.
kosteg pisze: 20 sie 23, 8:14 Idź w stronę błędó w systemie srs i podglądu maty. Tak wiele nie znajdziesz.
Dzięki mordy za podpowiedzi, ale musicie do mnie jednak mówić jak do zwykłego laika. Jaram się motoryzacja, ale wszystkiego uczę się jako samouk i "wysoka korekcja" czy "system srs" nie mówi mi dużo.
Napisz odpowiedź