Co Was denerwuje w E46?

Ogólne sprawy dotyczące BMW E46, ale nie mechanika. Mechanika poniżej :)
Regulamin forum
Uprasza się wszystkich myślących użytkowników internetu o nie zadawanie tutaj pytań związanych z mechaniką samochodową! Dla mechaniki mamy przeznaczone mnóstwo innych działów!
mariryb
Specjalista
BMW: 330ci 535d
Rok produkcji: 2004
Państwo: Polska
Województwo: mazowieckie
Miasto: Radom Wieniawa

Post autor: mariryb »

Trzeba sprawdzić styki żarówek/wtyczki a najbardziej przewód masowy do lampy tylnej.
Felgi tak jak dziewczyny - co najmniej 18-tki
Młody90
Bywalec forum
BMW: 320D M47
Rok produkcji: 1999
Województwo: śląskie
Miasto: Zabrze
VIN: KE44253

Post autor: Młody90 »

Contact spray polecam ;)
Szymi991
Bywalec forum
BMW: e46 coupe 2.2 170KM
Rok produkcji: 2002
Województwo: kujawsko-pomorskie
Miasto: Naklo

Post autor: Szymi991 »

Myślałem o masie, ale w inmych samochodach jak była to masa to było tak: za kazdym razem gdy włączyłem kierunkowskaz, obojętnie który i np nacisnąlem na hamulec to z tyłu miałem dyskotekę. Kierunkowskaz gasl a stop się zapalał, a tu jest dziwny objaw bo kierunkowskaz działa, wszystkie lampy działają, a lewy kierunkowskaz miga 3 razy szybko a później już normalnie i jak włączę drugi raz to nawet 3 pierwsze migniecia nie są szybkie tylko juz wszustko gra. Jak znowu zgasze silnik i odpale to zmowu pierwsze włączenie lewego kierunku skutkuje trzykrotnym szybkim mignieciem i później znowu jest dobrze:-P Mi to nie przeszkadza bo mogę sobie na podworku po odpaleniu wlaczyc raz, żeby nikt się nie śmiał później, że w bmw coś się dzieje:-D hehe ale może przypadkiem dowiem się, że to po prostu wskazuje mi ze coś jest może nie tak z przewodami albo elektroniką.
mariryb
Specjalista

W innych samochodach.. Natomiast w e46 to czesta przypadłość. Poszukaj na forum w dziale zrób to sam - jest opis o tym. Można dorobić dodatkowy przewód masowy do tylnej lampy, często upala sie pin we wtyczce. Tak na.szybko to wypnij wtyczkę od tylnej lampy i zobacz jak sie ma. Jest to środkowy pin we wtyczce.
Szymi991
Bywalec forum

Właśnie znalazłem: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=75343
Wcześniej nie szukałem, bo w ogóle mi to nie przeszkadzało, a jak dziś o tym napisałem to stwierdziłem, że sprawdzę co to może być i widać, że nic złego. Wystarczy przeczyścić styki i po problemie :) Niedługo się tym zajmę. Jak na razie to dziś zamówiłem nowe wycieraczki, bo moje już hałasują, gdy jeżdżą po szybie, a że zimy już raczej ostrej nie będzie to sobie je wymienie dla świętego spokoju :)
Zdenerwowała mnie jeszcze sprężyna, która mi pękła z przodu, przez co musiałem wzywać lawetę za co zabuliłem 200zł - laweta (za 5km), 150zł robocizna, 200zł nowe sprężyny i 65zł z przesyłką sprężyny używane oryginalne. Dlaczego tak? bo nowe były za wysokie i przód poszedł o 10cm do góry, przez co jest teraz wyżej niż tył i to śmiesznie wygląda, ale mechanik/laweciarz wpierniczył je na hama, że aż całe porysował i nie mogłem oddać ich już do sklepu no i kupiłem używane oryginały, identyczne jak miałem wcześniej i sobie też je założę jakoś za miesiąc, bo teraz za ciekawie to moje auto nie wygląda... Na razie może być, bo jak czasem śnieg spadnie to podwoziem go nie skrobię z asfaltu :P

Denerwuje mnie jeszcze jedno - że tak chętnie wydaje się pieniądze na to, żeby ten samochód był jak nowy mimo, że tak bardzo stara się nas wyprowadzić z równowagi :)
mariryb
Specjalista

Nowe sprężyny muszą sie ujezdzic.zawsze po 1000km są o1cm niżej.
Szymi991
Bywalec forum

1cm to nie 10cm :P Móje bmw dość nisko siedzi, tak go kupiłem i nie wiem co tam jest za zawieszenie, czy sportowe, czy standardowe, ale sprężyny, które miałem były na pewno oryginalne od BMW, bo jeszcze były oznaczenia. Te co kupiłem od KYB, były do e46 coupe, ale strasznie przód się na nich podniósł. Gdybym tył podwyższył to jeszcze w miare, ale nie widziałem tak wysokiego e46 w coupe. Po za tym Ci pseudomechanicy męczyli się z założeniem tych sprężyn przez 6 godzin przez co efektem są porysowane sprężyny. Kupiłem te używki i po wyczyszczeniu wyglądają jak nowe, a te mi tak porysowali, że nawet jak babka w sklepie zgodziła się na zwrot założonych już sprężyn, wstyd mi było do niej iść, bo od razu wiedziałem, że tak porysowanych to mi na pewno nie przyjmie. Na początku po prostu uciąłem kawałek sprężyn (ok 8cm) i obniżył się samochód może o 2cm, a i tak wyżej przód stoi od tyłu o jakieś 7,5cm. W rzeczywistości wygląda to tak, jak bym w bagażniku wiózł 4 worki ziemniaków :) Po miesiącu ostygłem trochę od wydania 550zł za spieprzoną robotę i poszukałem na allegro identycznych sprężyn jak te stare i czekają teraz na przekładkę.
mariryb
Specjalista

Zle przeczytałem - pomyślałem 10mm. Dziwne rzeczy..10cm. Przeciaz jak sie od.serii obniży o 6cm to juz jest konkretna gleba. A gdzie 10. Przecież to terenówka sie.zrobila jak tyle sie podniósł.

Trzeba kończy OT. Wracamy na wpisy o denerwujących rzeczach.
konrados94
Bywalec forum
BMW: 325i EU3
Rok produkcji: 1998
Województwo: podkarpackie
Miasto: RZE

Post autor: konrados94 »

bardzo denerwuje mnie "głębokie" sprzęgło w mojej buni, nie jest to chyba tylko moja przypadłość tylko rodzinna wada tych aut. W poprzednim samochodzie sprzęgło miało skok 1/3 krótszy od buni może nawet więcej, nie żebym miał jakieś sportowe zapędy ale lubie szybką zmianę biegów a im dłuższy skok pedału tym dłuższa zmiana :P
NCS Expert, INPA, potrzebujesz pomocy z samochodem- pisz, chętnie pomogę :beer:
Obrazek
hdi
Bywalec forum
BMW: skasowane e46
Rok produkcji: 1999
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Bc

Post autor: hdi »

zewnętrzne lusterka boczne, nie dość że małe to jeszcze przyciemnione na niebiesko, w efekcie w nocy cofanie to totalna porażka, tak samo światła cofania...
Napisz odpowiedź

Wróć do „Ogólne”