Tutaj się witamy :)

Jesteś nowy na forum? Przywitaj się!
Drze46
BMW: e46
Rok produkcji: 2000
Państwo: Polska
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Poznań

Post autor: Drze46 »

witam. A ja się mogę poszczycić ładniutka e46 316i w szarym mealiku, żadko spotykanym ;)

OSA BMW

Post autor: OSA BMW »

I dobrze
Witam :)
grzymek
BMW: E46 Coupe
Miasto: Września

Post autor: grzymek »

Witam serdecznie kolegów forumowiczów :)
Zawitałem do waszego grona aby podzielić się z Wami moją przygodą z pierwszym BMW jakie nabyłem we wrześniu 2013 roku, a zacznę tak: zabierzcie ode mnie to auto!!!! No niestety, takie mieszane wrażenia jak do tej pory... Jeździłem w swoim krótkim życiu wieloma pojazdami, audi, mercedes, volkswagen, chrysler, opel, fiat, peugeot i kilka motocykli. Śliczne bo granatowe z szarymi skórami E46 Copue (1.8 118km + podtlenek LPG %) Autko kupiłem z myślą dojazdów na weekendy z Bydgoszczy do domu (110km) stąd ten podtlenek :) ) to moja pierwsza maszyna z bawarskiej stajni. Kupiona za niemałe pieniążki, autentycznie bezwypadkowa i przyzwoicie utrzymana, w środku czyściutko, pachnąco i przyjemnie. Do domku ponad 300 kilometrów. Wsiadam, ruszam, bajka :D Prowadzi się najlepiej jak wszystko czym dotąd jeździłem (nie liczę M3 kolegi), a te 118km o dziwo dają radę. Zadowolony jak nikt inny dojechałem do domu.
Radość z zakupu trwała krótko. Szybko wysypały się łożyska z tyłu, po wymianie olejów odezwał się dyfer (zalany wcześniej motodoktorem) który lubi sobie czasami poprzeskakiwać, silnik się poci - pół biedy, że uszczelka puszcza na zewnątrz, błąd sondy lambda wita mnie raz w tygodniu. Do tego wczoraj wymienić musiałem sprzęgło bo biegi trzeba było kopać aby wchodziły. Sprawę legendarnego jeża ogarnąłem jakoś sam. Szkoda że wieje szybami bo od zamykania drzwi łapiąc za szybę prowadnice się wyrobiły. Zmieniałem już podporę wału, jakieś poduszki, amory z przodu i łączniki stabilizatora - wciaż jednak mam wrażenie że jadąc po nierównościach koła są luźne i terkoczą (co to może być?), geometria zrobiona (niestety bawarka jest obniżona co mnie często irytuje jak haczę o różne przeszkody drogowe). Nie mogę sobie jeszcze poradzić ze skrzypiącym nawiewem i przerywaniem silnika powyżej 4k obrotów na LPG. Może mi podsuniecie jakieś rady. Mimo iż coraz częściej mam ochotę rozstać się z "beemką" to po włożeniu już masy kasy postanowiłem, że doprowadzę ją do porządku i potrzymam tak długo jak nie będę musiał wstawiać fotelika na tylne siedzenie :)
No to by było na tyle póki co i witam raz jeszcze!
OSA BMW

Post autor: OSA BMW »

Witam i powiem "ale trafiłeś " to taki mały jeżdżący remoncik :(
Awatar użytkownika
kolahawk
Bywalec forum
BMW: 320D
Województwo: mazowieckie
Miasto: Ostrów Mazowiecka
VIN: KG58802

Post autor: kolahawk »

Witam :) I życzę końca problemów :wink: i radości z dalszego użytkowania :)
Zapraszam do mojej galerii :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Robik-m
Bywalec forum
BMW: E46 330i
Rok produkcji: 2002
Miasto: E46 elite-group
Gadu-Gadu: 4740187

Post autor: Robik-m »

Witam :)
marcins86
Bywalec forum
BMW: 320i
Województwo: śląskie
Miasto: Bytom
VIN: CE01965

Post autor: marcins86 »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów
Od około 2 tygodni jestem posiadaczem mojej pierwszej BUNI :) Narazie mam taki mały problem z obrotami ale to w innym dziale opisze i bede liczyl na pomoc kolegów z forum :)
mariryb
Specjalista
BMW: 330ci 535d
Rok produkcji: 2004
Województwo: mazowieckie
Miasto: Radom Wieniawa

Post autor: mariryb »

Witamy na forum.

Postaramy się pomóc.
Felgi tak jak dziewczyny - co najmniej 18-tki
Awatar użytkownika