Carly for bmw (bmwhat) android & iOS diagnoza & kodwanie

Problemy i ich rozwiązania związane z elektroniką i alarmami w Naszych trójkach
Miłosz
Specjalista
BMW: Lexus is 220d
Państwo: Polska
Województwo: pomorskie
Miasto: Gdansk

Post autor: Miłosz »

Downsizing Panie nie tylko silników się tyczy...
Ja również jestem zwolennikiem podłączenia normalnego z kompa , ale poczekaj jeszcze troche i wszystko to będziesz robił kalkulatorem.
Mój --- > lexus is 220d
menl
BMW: BMW
Rok produkcji: 1111
Województwo: mazowieckie
Miasto: Miasto

Post autor: menl »

.......
Ostatnio zmieniony 2 lut 14, 21:31 przez menl, łącznie zmieniany 1 raz.
trandolf
Specjalista
BMW: E46 320D 2001 M47
Rok produkcji: 2001
Województwo: podkarpackie
Miasto: Przemyśl

Post autor: trandolf »

Też kupiłem sobie ten mały ELM327 na bluetooth, powiem tylko, że nie nadaje się kompletnie do 320d przedliftowego, nie widzi błędów, a inne programy na androida, nawet te dedykowane do BMW także nie radzą sobie z tym autem. Co nie znaczy, że w innym aucie nie działa, jak widać w benzynowych silnikach jest OK, w VW T5 też wszystko bezbłędnie.
menl
BMW: BMW
Rok produkcji: 1111
Miasto: Miasto

Post autor: menl »

........
Ostatnio zmieniony 2 lut 14, 21:32 przez menl, łącznie zmieniany 1 raz.
trandolf
Specjalista
BMW: E46 320D 2001 M47
Rok produkcji: 2001
Województwo: podkarpackie
Miasto: Przemyśl

Post autor: trandolf »

menl pisze:Trandolf, w wiekszosci ogloszen widzialem info ze ten ELM dziala dla bmw diesli dopiero po 2003.
Pewnie tak, ale poliftowa w dieslu też się w komunikacji dużo nie różni, więc i ona pewnie będzie miała problemy z ELM327, także pewnie diesel w e46 dla tego interfejsu jest spalony, ale nie dowiemy się jak ktoś w polifcie nie sprawdzi.
krzysiek80r
Bywalec forum
BMW: e46 320d
Rok produkcji: 2003
Miasto: Pruszków

Post autor: krzysiek80r »

Sprawdzałem z poliftem diesel 03.03 , kilka parametrów live data odczytuje, błędów nie.
Za czteropak mogę taki fejs oddać.

Obrazek
Miłosz
Specjalista

elm 327 + bmw to nie jest dobre połączenie, mowie o e46..
zainwestujcie lepiej w kabel + przejsciowki usb otg + cos z androidem i apka bmwhat. Powinno ładnie działać z dieslem jak i benzyną. Ja mam e46 w wersji prześjściowej gdzie część błędów mam z pod maski a część z pod kierownicy - przedlift ;)
Mój --- > lexus is 220d
lazarus99
Bywalec forum
BMW: E46 325CI
Rok produkcji: 2003
Województwo: łódzkie
Miasto: warta

Post autor: lazarus99 »

Nieźle, ale co dis to Dis.
GOLF II 1.6D (85) --- GOLF II 1.8 GTI (91) --- GOLF III 2.8 VR6 (96) --- PASSAT B5 1.8T (98) --- E46 325CI (03)
Miłosz
Specjalista

Dobra disy inpy dresy bbsy to inny temat , tutaj minimalizacja sprzętu przy zachowaniu funkcjonalności.

Dzisiaj przy użyciu telefonu Samsung Galaxy S3 + interfejs usb + kabel otg usb udało mi się zakodować pierwszy raz pozytywnie. Wcześniej się coś bawiłem, ale rewelacji nie było , jakieś błędy u mnie wyskakiwały. Ja mam e46 z tej wersji przejściowej czyli mam dwa złącza pod maską i pod kierownicą. Kodowanie które robiłem to ze złącza z pod maski.
Po podłączeniu i zeskanowaniu wyskoczyły mi dwa moduły do zabawy GM5 oraz LSZ

Odpaliłem najpierw tego GM5 i zaczęło mi się kręcić kółko po prawej , ono się cały czas kręci , dopóki nie wybierzemy jakiejś opcji po lewej

Obrazek

Tutaj wchodząc w opcję panic alarm

Obrazek

A tutaj już jak kodowałem długość czasu świecenia świateł follow me home

Obrazek

Ustawiłem na więcej i z zegarkiem na ręku świeciło się dłużej ;) Także ---> Obrazek

Przed wejściem do każdego z modułów program automatycznie robie backupa , także wydaje mi się że to bezpieczna zabawa. ACZKOLWIEK KAŻDY KTO PRÓBUJE SIĘ TYM BAWIĆ ROBI TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ !!

Ja niestety nie miałem czasu więcej opcji ogarnąć także jak ktoś coś będzie działał proszę o informacje na forum.

Na 99% jest możliwość podglądu parametrów silnika czyli te wszystkie temperatury itd. Z tym że to zależy od "posiadanej wersji". Autor apki poprawił rozpoznawanie połączenia z silnikiem stąd te moje 99% ;)
Mój --- > lexus is 220d
Miłosz
Specjalista

I dzisiaj doopa :/ chciałem się pobawić i wyskoczył komunikat związany z "moją wersją" że se nie pokoduje... natomiast na ekranie głównym program pokazał że jest w stanie pokazać mi wszystkie odczyty live data :/ Szkoda mi 200 zł na tą apke...
Próbowałem czyścić dane i to też nie pomogło.
Mój --- > lexus is 220d
Napisz odpowiedź