Awaria regulacji świateł.

Problemy i ich rozwiązania związane z elektroniką i alarmami w Naszych trójkach
kosteg
Bywalec forum
BMW: 320d Touring x2 E46 2005 + F31 2014
Rok produkcji: 2005
Państwo: Polska
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Wroclaw
VIN: PW45547

Post autor: kosteg »

Nie tyle po włączeniu świateł a po zapłonie masz autotest (wszystkie lampy je mają - bez względu na obecność poziomowania w aucie i rodzaj lampy). Silniki jadą góra dół i wracają do ustalonej pozycji.

Gdy masz włączone światła i jest odpalony zapłon to poziomowanie działa cały czas. Jednak korekcja nie jest wprowadzana setki razy na sekundę. Jest tam filtr taki sam jak np w pływaku w baku. Jadąc paliwo chlapie a wskazówka nie lata wraz z nim góra dół. To samo jest z poziomowaniem. Algorytm wywala ruchy czujników związane z pracą zawieszenia podczas jazdy a wprowadza korekcję przy stałej zmianie obciążenia.

Nie szukałem nigdy jak to się sprowadza do czasu itp ale w największym skrócie - zmiana obciążenia musi trwać ileś czasu aby korekta została wprowadzona. I tak robiąc dojazd do świateł i hamując po chwili automat podniesie wiązkę. A po zatrzymaniu (przód już nie nurkuje) zostanie ona skorygowana. Dobrze to widać na poprzedzającym aucie. Niemniej ani jedna ani druga korekcja nie są w tej samej chwili co rozpoczęcie i zakończenie hamowania.

W inpie statusy widać tak:
https://ibb.co/mbJV8wT
Obrazek
kawbandos
Bywalec forum
BMW: 330xi e46
Rok produkcji: 1000
Województwo: mazowieckie
Miasto: Warszawa
VIN: xxxxx

Post autor: kawbandos »

nie działą ten link co wysłałeś. Czyli ma być tak, że zmieniam pozycje i powiedzmy po sekundzie korekcja? Obecnie mam tak, że przy stojącym aucie któryś z nich mi i tak koryguje. Skutkiem tego jest, to że światła święcą mi albo na zderzak albo w niebo. Podgląd na żywo by dużo powiedział, bo odłączenie jednego z czujników , powoduje że system się dezaktywuje.
kosteg
Bywalec forum

Nie chce strzelać z tą sekundą - nie mam danych a nigdy ze stoperem tego nie robiłem. Niemniej jak hamuję przy światłach (trzymając sie tego przykładu) to po zatrzymaniu się widać kiedy auto już "podniosło przód" i dopiero za chwilę jest korekcja. Czy to sekunda, pół czy dwie nie mam teraz pojęcia a nie chce strzelać. Niemniej zdecydowanie jest tak, że bujanie autem nic nie zmienia a obciążenie np haka (stajesz na nim) już tak. Jak będę miał dziś szansę to postaram się to jakoś nagrać. Ale nie obiecuję.

Teraz jestem w innym miejscu i na innym kompie i link jaki wyżej wstawiłem działa - widzę fotkę. Ciekawe czemu masz z tym problem.

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=388055

Tu masz bezpośrednio do forum na kórym jest to zdjęcie wstawione.
Obrazek
kawbandos
Bywalec forum

teraz działa ten link. Nie widzę u siebie takiego menu, mam nie wgrane coś?

BODY->LSZ->Status->F2->strzałka w dół.
kosteg
Bywalec forum

Przyznam, że nie pamiętam gdzie to jest a od jakiegoś czasu nie mam opcji łatwo iść się z kompem do auta podłączyć (inpa) więc nie pomogę bardziej. Poszukaj filmów z inpa - może ktoś gdzieś to pokazuje.
Obrazek
kawbandos
Bywalec forum

juz znalazłem i zamieściłem info wyżej
kosteg
Bywalec forum

Coś mi źle pokazało.

I jak zatem? Działają?
Obrazek
kawbandos
Bywalec forum

Jak ruszam autem od tył reaguje na bieżąco plus dla niego. Minus że jak się nic nie dzieje to też zmieniają się tam wartości. A przód sam minus. Nie reaguje na wstrząsy, a kiedy auto po prostu stoi coś tam mu się zmienia.
kosteg
Bywalec forum

Ciekawe. Pytanie czy uwalony lcm czy może wiązka albo oba przewody. Ja bym najpierw na krótko osobne przewody podłączył. Bo potem to strzelanie...
Obrazek
kawbandos
Bywalec forum

Wypiąłem czujniki z tych połączeń z wahaczami i są dobre. Kiedy majtam wajchami powoli czy bardzo szybko to ładnie reagują. Znaczy reagują w inpie. Bo xenon reaguje tylko kiedy ruszam powoli. Przy szybkich ruchach nic się nie dzieje. Stąd się bierze to, że raz swiecą w sufit a raz w podłogę. Czyli pewnie umarły silniczki.
Napisz odpowiedź