M54B22 odłączanie pompy paliwa na gazie

PatrykO2
Bywalec forum
Posty: 15
Rejestracja: 11 gru 20, 21:45
BMW: E46 320i 2_2l 170km M54B22
Rok produkcji: 2003
Państwo: Polska
Województwo: łódzkie
Miasto: Pabianice

M54B22 odłączanie pompy paliwa na gazie

Post autor: PatrykO2 »

Witam szanownych kolegów. Jak się zapatrujecie na odłączanie pompy paliwa podczas pracy na gazie? Żyłem w przekonaniu że pompa się odłącza gdy przełączymy się na gaz jeżdżąc często gdy było mniej niż 1/4 baku, parę tygodni temu pompa powiedziała bajbaj i byłem zmuszony odpalić furę na dezodorant wracając do domu na LPG (silnik był ciepły). Czy to prawda że pompa musi pracować żeby chłodziła wtryski, a jeśli nie to czy to dobry pomysł żeby ją odłączyć przekaźnikiem gdy jedziemy na LPG? Od teraz nie schodzę poniżej 1/4 baku jednakże szkoda żeby pompa robiła roboczogodziny gdy jej nie potrzebujemy i jedziemy na gazie. :guma:
Awatar użytkownika
Krzysztof
Bywalec forum
Posty: 32
Rejestracja: 23 lip 20, 13:56
BMW: E46 M54B25
Rok produkcji: 1998
Państwo: Polska
Województwo: łódzkie
Miasto: Łódź

Post autor: Krzysztof »

W jakim celu chcesz to robić? Pompa działa cały czas, przepompowuję benzynę, ta benzyna ją chodzi i nic złego się z tym nie dzieje. Trzeba tylko mieć trochę paliwa by miała co pompować. U mnie jest dotrysk benzyny, ma to za zadanie chłodzić zawory i nie dopuścić ich wypalania. LPG ma tryb awaryjny, nie wiem czy każda instalacja ale można odpalić silnik na samym LPG. W zimę nie ma szans ale w lato i jeszcze jak jest ciepły top powinien ładnie zagadać.
Obrazek
PatrykO2
Bywalec forum
Posty: 15
Rejestracja: 11 gru 20, 21:45
BMW: E46 320i 2_2l 170km M54B22
Rok produkcji: 2003
Państwo: Polska
Województwo: łódzkie
Miasto: Pabianice

Post autor: PatrykO2 »

Krzysztof pisze: 16 wrz 23, 4:44 W jakim celu chcesz to robić? Pompa działa cały czas, przepompowuję benzynę, ta benzyna ją chodzi i nic złego się z tym nie dzieje. Trzeba tylko mieć trochę paliwa by miała co pompować. U mnie jest dotrysk benzyny, ma to za zadanie chłodzić zawory i nie dopuścić ich wypalania. LPG ma tryb awaryjny, nie wiem czy każda instalacja ale można odpalić silnik na samym LPG. W zimę nie ma szans ale w lato i jeszcze jak jest ciepły top powinien ładnie zagadać.
Jeśli pompa nie jest używana podczas jazdy na gazie, to możnaby ją odłączyć żeby nie robiła niepotrzebnych motogodzin.
Niestety w mojej instalacji tryb awaryjny można uruchomić 5 razy a potem trzeba zresetować licznik odpowiednim kablem(kabel już kupiony, licznik zresetowany) ale na szczęście silnik był ciepły więc udało się odpalić auto wtryskując dezodorant do wlotu powietrza.(auto po chwili przełączyło się na gaz i wróciłem do domu)
Temat odłączania pompy paliwa pojawił mi się po tym gdy zatarła mi się pompka, gdyby pompa podczas pracy na gazie nie pracowała możnaby wydłużyć jej żywotność.
kosteg
Bywalec forum
Posty: 1439
Rejestracja: 10 gru 17, 17:03
BMW: 320d Touring x2 E46 2005 + F31 2014
Rok produkcji: 2005
Państwo: Polska
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Wroclaw
VIN: PW45547

Post autor: kosteg »

PatrykO2 pisze: 29 wrz 23, 19:43 Temat odłączania pompy paliwa pojawił mi się po tym gdy zatarła mi się pompka, gdyby pompa podczas pracy na gazie nie pracowała możnaby wydłużyć jej żywotność.
Pompy są przystosowane do pracy ciągłej. Chłodzone są za pomocą paliwa jakie przez nie przepływa. Dodatkowo również chłodzone są wtryski i cała instalacja "nie stoi".

Od dawna nie mam aut z LPG jednak nawet w czasach blosa czy generalnie instalacji gen I i gen II nie odłączałem pompy w celach innych niż zabezpieczenie auta przed złodziejem.

Nigdy nie miałem problemów z takowymi ale moja recepta (jak i zapewne wielu osób robiących spore przebiegi) była zawsze taka sama: zawsze jedzić z pełnym bakiem paliwa (tak aby jak najmniej wody mogło się osadzać na ściankach) i systematycznie/regularnie co x tankowań gazu przejechać autem wyłącznie na pb. Paliwo się starzeje i wypada je regularnie zmieniać. W baku od różnic temperatur wtrąca się z powietrza nad lustrem paliwa woda (a w zasadzie para wodna) i skrapla się na ściankach.
Obrazek
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „LPG”