Business CD przycianie płyt w zależności od temperatury?

Problemy i ich rozwiązania związane z elektroniką i alarmami w Naszych trójkach
master
Bywalec forum
Posty: 13
Rejestracja: 20 kwie 20, 23:30
BMW: E46 Touring 320D
Rok produkcji: 2003
Państwo: Polska
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Wrocław
VIN: PP09960

#1

Post autor: master »

Cześć

mam radio w E46 Business CD symbol VD, to jest to co czyta nagrywane pliki .mp3 na CD.

Problem polega na tym, że co jakiś czas przycinało odtwarzanie na czas od pół sekundy, do nawet kilku sekund, a w ekstremalnie rzadkich przypadkach do kilkunastu. Potem dłuższa lub krótsza chwila minie do następnego przycięcia. W tym czasie możemy przełączyć na inny kawałek i on czasem się ciął w taki sposób, czasem nie. Sprawdzałem różne kombinacje, takie jak marki płyt, użyłem dwóch różnych nagrywarek i różne prędkości. Wkładanie płyty z powrotem i przełączanie na ten sam utwór - problem występował cały czas. Tendencja była też taka, że po odpaleniu auta przez jakiś czas wszystko działało OK i zacinało się po pewnym czasie.

Drugi problem to taki, że kilka razy w momencie "CD CHECK" trwało to dłużej niż zwykle, no i po pewnym czasie radio nie wyświetlało napisu CD że płyta jest, a fizycznie płyta była w środku. Wyłączenie radia nie pomagało, oraz wysuwanie płyty, tylko dłuższy spoczynek auta, podejrzewam że wyłączenie aku / bezpieczników rozwiązało by problem, ale nie miałem wtedy czasu.

"Przycinało", no właśnie: od dłuższego czasu nie występuje jednak problem z przycinaniem, bez żadnej mojej ingerencji. Płyta dalej ta sama od dłuższego czasu, nawet wtedy gdy przycinało. Nie ma w ogóle sytuacji, że zatnie się odtwarzanie. Jedynie co to pamiętam ostatnio jeden raz wspomniane CD CHECK.

Różnica jest taka, że ostatniego czasu temperatury na zewnątrz są rzędu 0 - 10 stopni C, a nie 20-35, może ma to wpływ, a może to przypadek.

Miał ktoś podobny problem? Macie jakieś rozwiązania co zrobić z radiem, aby te dwa problemy nie wystąpiły, oczywiście prócz wymiany, bo ten model z obsługą .mp3 ciężko dorwać? Widzę że najczęstszą wskazówką jest czyszczenie lasera, ale nigdzie nie za obserowałem, że ktoś pisał że w zależności od temperatury, a brudny laser wydaje mi się że nie pasuje do tego problemu.
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatnia aktywność

Wróć do „Elektronika”