głosne stuki przy wbijaniu biegów

ODPOWIEDZ
Greg80
BMW: E46 320i 170KM sedan
Rok produkcji: 2003
Państwo: Polska
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Kamionki
Kontakt:

głosne stuki przy wbijaniu biegów

Post autor: Greg80 » 13/04/2018, 19:27

A czy ktoś z was wymieniał sam wysprzęglik? Bo o sprzęgłach, 2 masach, wałach z dyframi włącznie, słyszałem mnóstwo historii ale nigdy o samym wysprzęgliku. No i fakt jest taki, że podczas wymiany sprzęgła nikt nawet nie myśli o istnieniu czpienia kulistego o którym wspominał kolega przede mną, a jak już pisałem wcześniej do jego wymiany trzeba wyszarpać skrzynię na wierzch a on też może być przyczyną . Zastanawiające jest to że np. w bmw e39 i innych modelach też jest ten czpień i tam pukanie nie występuje, przynajmniej nie słyszałem o tym. Moim poprzednim e36 przejechałem ponad 70 tyś i nie miałem pojęcia o istnieniu takich zjawisk jak w e46.

Greg80
BMW: E46 320i 170KM sedan
Rok produkcji: 2003
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Kamionki
Kontakt:

Post autor: Greg80 » 14/04/2018, 0:35

Taka ciekawostka. 😀 Trzpień kulisty artykuł nr: 21511223328 występuje od co najmniej BMW E30 , aż po najnowsze beemki, dosłownie we wszystkich modelach taki sam! Więc czy możemy powiedzieć, że od kilku dekad BMW wypuszcza buble w postaci nie trwałych grzybów przenoszących napęd? W innych modelach z lat e46 nie było problemów z pukaniem pomimo że grzyby były niby takie same, więc można wykluczyć gorszy materiał wykonania. Jedyną rzeczą , inną od większości Beemek jest właśnie ten wysprzęglik i jego układ.

fixxxerpl
Bywalec forum
BMW: E46 320i M52tu
Rok produkcji: 1999
Województwo: zachodniopomorskie
Miasto: Szczecin
Kontakt:

Post autor: fixxxerpl » 14/04/2018, 13:02

Ale z drugiej strony jak teraz myślę, czy gdyby to było coś z wysprzęglaniem, sworzniem czy wysprzęglikiem to nie było by tak że biegi na postoju też by ciężko wchodziły i haczyły ? U mnie na postoju wchodzą jak w masełko, kiedyś miałem PUK przy wbijaniu biegu na postoju ale to ustało całkowicie po wymienia kompletu sprzęgła. Zostały natomiast pozostałe objawy w postaci puknięcia przy każdym ruszaniu, puknięcia przy wysprzęglaniu i odczuciu luzu gdzieś podczas drogi od silnika do kół, nie mam za to puknięć przy dodawaniu i odejmowaniu gazu, ale nie daj boże dotknij sprzęgła - od razu jest łup i bujnięcie przód-tył. A no i po wymianie sprzęgła z dwumasem nabyłem nową przypadłość że jak rano odpalam silnik na luzie to mam puknięcie właśnie takie jak kiedyś było przy wbijaniu biegu, natomiast jak odpalę na wciśniętym sprzęgle również na luzie to puknięcia jest dopiero jak puszcze to sprzęgło, i to tylko jeden raz co świadczy że napęd nie jest do końca rozłączony :| Panowie powiem szczerze że miałem już kilka aut ale naprawdę to co się tu dzieje mnie przerasta, niby błahy problem, mechaniczne pukanie, każdy Janusz z kanałem powinien w 5 minut to zdiagnozować a tu jest normalnie kongo. Niby bmw a odczucia takie że w nissanie micra mi się lepiej jeździ..

piotrek2222
Bywalec forum
BMW: bmw e46 320i
Rok produkcji: 1998
Województwo: podkarpackie
Miasto: adamówka
Kontakt:

Post autor: piotrek2222 » 14/04/2018, 18:36

ja miałem wczesniej e36, zadnego pukania, biegi wchodziły jak w nowym aucie,pozniej e46 ale 320d 136km, biegi tez wchodziły super,zero luzów,i pukan,kupiłem benzyne 2.0 150 km,silnik naprawde fajny, wogóle nie patrze na olej,trzyma ze szok, i tak po roku od kupienia zaczeło bys słychac puk,przy dodaniu i odjeciu gazu,mechanik ,diagnoza, ze tuleja dyfra nr 9, trafił,po wymiane cisza, i tak po miesiacu dalej to samo,zaczeło coraz głosniej przy zmianie biegów,teraz przy ich zmianie,przy puszczaniu sprzegła itd ,sami wiecie,i uwazam ze jest coraz gorzej, wczesniej przy obrotach około 3 tys była cisza przy zmianie biegów,a teraz wydaje mi sie ze juz i przy 3tys to słychac

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ napędowy”