[ E46 ] Wyciek płynu chłodniczego

Problemy, pytania, porady związane z płynami, klimatyzacją, naprawami, przeglądami, wymianami
david2414

#1

Post autor: david2414 »

Witam mam problem zaworkiem przy wlewie do płynu chłodniczego wylatuje mi płyn zdażało sie że dolewałem co 2miesiące po 200ml a teraz dolewam 1litr na dwa dni.na sam koniec ten odpowietrznik się ułamał i zamówiłem nowy czy może to być wina tego odpowietrznika.zaznaczam że w czasie zimy strasznie długo mi sie rozgrzewał samochód mam bmw e46 1.9i.
boggy

#2

Post autor: boggy »

Jeśli chodzi o nagrzewanie to dwie sprawy za to odpowiadają.
1 sprawny termostat,
2 prawidłowy stan płynu chłodniczego.

Co do odpowietrznika, nie widzę co masz nie tak ale ogólnie wszystko musi być całe i szczelne.
Jeśli coś nie jest szczelne to będziesz właśnie dolewał co chwilę płyn.
cziter
Bywalec forum
Posty: 177
Rejestracja: 8 lip 09, 22:38
BMW: e46 touring 320d 150KM
Rok produkcji: 2002
Państwo: Polska
Województwo: małopolskie
Miasto: Chrzanów/Jaworzno
Lokalizacja: Chrzanów/Jaworzno

#3

Post autor: cziter »

hey,
Panowie mam problem takiej natury, że płyn chłodzący mi znika:/ oleju nie przybywa, nic nie kapie, a jest go coraz mniej:/
co może być przyczyną 197 tys autko ma 320d 150KM
ObrazekObrazekObrazek
\
hanibal0
Posty: 5
Rejestracja: 3 sie 09, 8:00
BMW: E46 1.8i
Rok produkcji: 1998
Państwo: Polska
Województwo: małopolskie
Miasto: Tokarnia

#4

Post autor: hanibal0 »

cziter, a jak duzo tego plynu ci ubywa i w jakim czasie? kiedys mialem podobny problem w hondzie civic, tez oleju nie przybywalo i niestety okazalo sie ze to uszczelka pod glowica :/
Obecnie w mojej bumie ostatnio zaswiecila mi kontrolka plunu i musialem dolac, z tym ze z cala pewnoscia oleju nie przybylo, bo musze go dolewac okolo 150ml na 1000km, wsumie troche mnie to niepokoi ale z drugiej strony w moim przypadku moze to byc spowodowane gazem i agresywnym stylem jazdy. Jak narazie nie planuje zadnych ingerencji w silnik bo prawda jest taka ze zaden mechanik nie zagwarantuje ze to np, uszczelka w ktoryms miejscu jest szczelona. Ostatnio wsumie zrobilem zawieszenie i kiedy auto bylo na podnosniku zauwazylem maly wyciek gdzies nad skrzynia biegow, ale jak narazie wole dolac oleju niz zdejmowac skrzynie. Jest to moja piersza (z cala pewnoscia nie ostania) buma wiec niewiele moge powiedziec, jedno jest pewne bmw od zawsze mialo opinie ze bierze olej i cos w tym jest ale cos za cos, jesli ktos chce miec dopieszczone autko to musi zainwestowac, ja nie narzekam, samochod sprawuje sie bardzo dobrze.
cziter
Bywalec forum
Posty: 177
Rejestracja: 8 lip 09, 22:38
BMW: e46 touring 320d 150KM
Rok produkcji: 2002
Państwo: Polska
Województwo: małopolskie
Miasto: Chrzanów/Jaworzno
Lokalizacja: Chrzanów/Jaworzno

#5

Post autor: cziter »

hm litr na 3000km ubywa:/ wiec to troche mnie niepokoi, robie tysiąc tygodniowo
ObrazekObrazekObrazek
\
hanibal0
Posty: 5
Rejestracja: 3 sie 09, 8:00
BMW: E46 1.8i
Rok produkcji: 1998
Państwo: Polska
Województwo: małopolskie
Miasto: Tokarnia

#6

Post autor: hanibal0 »

cziter pisze:hm litr na 3000km ubywa:/ wiec to troche mnie niepokoi, robie tysiąc tygodniowo
troche duzo, ja przepatrzylbym silnik czy gdzies nie ma wycieku, jesli silnik jest suchy to mysle ze jest duze prawdopodobienstwo ze uszczelka pod glowica, sprawdz jeszcze czy rano po odpaleniu silnika (zimnego) z wydechu wydostaje sie "siwy" dym, sproboj przegazowac i zobacz jaki bedzie kolor (czy po przegazowaniu chmurka znika czy dalej jest bialy, siwy dym)?
OSA BMW

#7

Post autor: OSA BMW »

Przy takim ubytku obejsc sie moze bez znacznych chmur za autem,ale uszelka jak najbardziej moze byc walnieta gorzej jak glowica dziurka wielkosci szpilki szczegolnie tam gdzie wchodza wtryski bedzie powodowac taki ubytek czego ci nie zycze (przerabialem juz ten temat i sie nie mylilem)
Awatar użytkownika
Greg 318
Bywalec forum
Posty: 310
Rejestracja: 5 kwie 09, 10:09
BMW: e46/318 e30/1987r
Rok produkcji: 2001
Państwo: Polska
Województwo: małopolskie
Miasto: Cork

#8

Post autor: Greg 318 »

mozesz zastosowac preparat do wykrywania obecnosci spalin w ukladzie chlodzenia . ( dostepny w wielu warsztatach samochodowych)

a jak z cisnieniem w ukladzie chlodzenia ?
plynu nie wyrzuca przez korek ?
cziter
Bywalec forum
Posty: 177
Rejestracja: 8 lip 09, 22:38
BMW: e46 touring 320d 150KM
Rok produkcji: 2002
Państwo: Polska
Województwo: małopolskie
Miasto: Chrzanów/Jaworzno
Lokalizacja: Chrzanów/Jaworzno

#9

Post autor: cziter »

Płynu nie wywala , lecz masełko kurde robi:/
ObrazekObrazekObrazek
\
OSA BMW

#10

Post autor: OSA BMW »

Czyli woda w oleju,temperature trzyma? Podejrzewam ze bedzesz musial sciagac glowice(obym sie mylil) ale wtedy do kontroli na szczelnosc i najlepiej w piecu
Napisz odpowiedź
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatnia aktywność

Wróć do „Układ chłodzenia i ogrzewania”