[320d m47] Źle odpala na zimnym silniku.

wafel324
Posty: 8
Rejestracja: 2 lis 12, 15:00
BMW: e46
Rok produkcji: 0
Państwo: Polska
Województwo: śląskie
Miasto: Żory

#1

Post autor: wafel324 »

Witam mam problem ze swoim BMW. Otóż gdy silnik jest zimny zle odpala, tzn. trzeba tak z 5sek pokręcić zanim załapie. Poprzedni właściciel wymienił wszystkie filtry oleje i inne płyny. Gdy silnik jest ciepły pali na dotyk. Jaka może być tego przyczyna?? nie ma żadnych błędów na komputerze.
Przepraszam jeśli pomyliłem działy, proszę o jakieś porady, to moje pierwsze bmw i dopiero go ogarniam.
Ostatnio zmieniony 1 gru 12, 22:39 przez wafel324, łącznie zmieniany 1 raz.
Persil
Bywalec forum
Posty: 1025
Rejestracja: 15 gru 10, 16:25
BMW: Volvo S60 2.5T AWD
Rok produkcji: 2007
Państwo: Polska
Województwo: śląskie
Miasto: Zabrze
Lokalizacja: Dzielnica mordów i gwałtów ...

#2

Post autor: Persil »

hmm pierwsze co to mi świece na myśl idą , ale mamy bardziej wykwalifikowanych forumowiczów może bd mili inne teorie jeszcze :)
Było E46 320d M47 Cobra 11 :cry:
Jest Volvo S60 2.5T AWD 260km 419nm :twisted:
Awatar użytkownika
xlc
Bywalec forum
Posty: 1168
Rejestracja: 3 maja 10, 15:50
BMW: e46 320d(M47)
Rok produkcji: 1999
Państwo: Holandia/Polska
Województwo: ---
Miasto: Maassluis/Radzionków

#3

Post autor: xlc »

sirek pisze: Po trzecie ja obstawiam czujnik położenia wałka rozrządu który 'łapie' przy rozgrzanym silniku. 8)
Z tego co mi wiadomo to w M47 nie ma takiego czujnika a jego zadanie spelnia wtrysk sterujacy... jesli jestem w bledzie niech ktos mnie z niego wyprowadzi.
Chcesz zobaczyć moją e46 kliknij fotkę ;)
Obrazek
https://e46forum.pl/re-re-320d-by-xlc-19-end-of-story-3376
Piomi1988
Bywalec forum
Posty: 48
Rejestracja: 30 lip 11, 10:13
BMW: e46 320d
Rok produkcji: 1999
Państwo: Polska
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Piła

#4

Post autor: Piomi1988 »

A sterownik świec sprawdziłeś ?
Awatar użytkownika
GUMMISS
Przyjaciel forum
Posty: 4029
Rejestracja: 8 wrz 10, 18:56
BMW: 318i Touring
Rok produkcji: 2003
Państwo: Polska
Województwo: kujawsko-pomorskie
Miasto: brodnica
Lokalizacja: Kawki
Płeć:

#5

Post autor: GUMMISS »

Ale świece grzeją dopiero poniżej jakiejś tam temperatury. U mnie się uruchamia od strzału przy okolicy zera jak włączą się świece, a jak się nie włączą to trochę zakręci zanim złapie. A czujnika położenia wałka nima :shock: , ale jest wtrysk sterujący :Yahoo!:
Bo Możemy Więcej...
L W G 8)
Piomi1988
Bywalec forum
Posty: 48
Rejestracja: 30 lip 11, 10:13
BMW: e46 320d
Rok produkcji: 1999
Państwo: Polska
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Piła

#6

Post autor: Piomi1988 »

Ja miałem podobny problem z autem .Woziłem się po "mechanikach" z pseudo programami do diagnostyki którzy twierdzili ,że wszystko jest ok. W końcu zaprowadziłem BMW do autoryzowanego serwisu i usunęli usterkę. U mnie problemem okazały się świece oraz co mnie zaciekawiło akumulator. Niby wszystko z nim ok ale w momencie rozruchu pod wpływem większego oporu nie dawał rady. Teraz po wymianie -7 i auto po zgaśnięciu kontrolki od świec pali od strzała.
gajlo
Bywalec forum
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 10, 15:47
BMW: E46 320d 136 km
Rok produkcji: 1998
Państwo: Polska
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Dolny Śląsk:)

#7

Post autor: gajlo »

WItam!
Swiece tutaj wielkiej roli nie ogrywaja. Tak naprawde u nas nie bylo jeszcze wilekiego mrozu. W tym aucie jest cos takiego jak czujnik polozenia walka rozrzadu po ktorym jak jest uwalony to auto ciezko zapala na cieplym silniku. I jest tez wtrysk sterujacy, ktory nawet niesprawny w ogole nie zaburza pracy silnika. I nie sie nie bedzie dzialo jak bedziemy jezdzic z takim wtryskiem. No ale ma to jedna wade, gdyz po podlaczeniu po kompa nie odczytamy jaki mamy aktualny poczatek wtrsyku a jaki jest zadany przez eku. I wtedy nie zobaczymy czy nasza pompa vp44 jest prawidlowo ustawiona.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
xlc
Bywalec forum
Posty: 1168
Rejestracja: 3 maja 10, 15:50
BMW: e46 320d(M47)
Rok produkcji: 1999
Państwo: Holandia/Polska
Województwo: ---
Miasto: Maassluis/Radzionków

#8

Post autor: xlc »

gajlo pisze: W tym aucie jest cos takiego jak czujnik polozenia walka rozrzadu po ktorym jak jest uwalony to auto ciezko zapala na cieplym silniku.
Mozesz przedstawic jakis schemat silnika M47 na ktorym bedzie opisany/widoczny czujnik polozenia walka rozrzadu?Przegladalem zarowno schematy jak i swoj silnik i nic takiego nie znalazlem :unknown: moze zle szukam :pardon:
jest tez wtrysk sterujacy, ktory nawet niesprawny w ogole nie zaburza pracy silnika.
sprostowanie - auto bedzie muliło/słabo wkrecało sie na obroty.
Chcesz zobaczyć moją e46 kliknij fotkę ;)
Obrazek
https://e46forum.pl/re-re-320d-by-xlc-19-end-of-story-3376
gajlo
Bywalec forum
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 10, 15:47
BMW: E46 320d 136 km
Rok produkcji: 1998
Państwo: Polska
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Dolny Śląsk:)

#9

Post autor: gajlo »

kolego jak nie masz pojecia za co odpowiada wtrysk sterujacy to przynajmniej nie wypisuj bzdur i nie wprowadzaj w blad innych uzytkownikow forum. Jezeli autko muli to proponuje przejsc przez szereg czynnosc odzyskiwania mocy w silniku m47. Nie bedu tutaj wypisywal co trzeba zrobic bo w necie jest sporo lektury.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
xlc
Bywalec forum
Posty: 1168
Rejestracja: 3 maja 10, 15:50
BMW: e46 320d(M47)
Rok produkcji: 1999
Państwo: Holandia/Polska
Województwo: ---
Miasto: Maassluis/Radzionków

#10

Post autor: xlc »

Nie musisz nic wypisywac na temat sciezki odzyskiwania mocy bo to wszystko przerabialem :crazy:
Co do wtrysku moze sie troszke zagalopowalem - opinia wiekszosci osob ktore mialo problem z Needle-motion sensor "auto slabsze, zwiekszone zuzycie paliwa" ...to ze wtrysk ster. informuje ecu o momencie rozpoczecia wtrysku to wiem i wydaje mi sie ze nie potrzebuje szukac wiecej lektury na ten temat.
Jesli to mozliwe chcialbym zobaczyc jakis schemat z czujnikiem walka rozrzadu - nie po to aby komus cos udowodnic albo zrobic na zlosc tylko dla powiekszenia wlasnej wiedzy.Pozdrawiam
Chcesz zobaczyć moją e46 kliknij fotkę ;)
Obrazek
https://e46forum.pl/re-re-320d-by-xlc-19-end-of-story-3376
Napisz odpowiedź
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatnia aktywność

Wróć do „Diesel”