[e46] nie trzyma temperatury

Problemy, pytania, porady związane z płynami, klimatyzacją, naprawami, przeglądami, wymianami
swirekn90
Bywalec forum
Posty: 14
Rejestracja: 2 lis 09, 19:36
BMW: E46 320d
Rok produkcji: 1998
Państwo: Polska
Województwo: kujawsko-pomorskie
Miasto: Radziejów

#1

Post autor: swirekn90 »

Witam. Koledzy potrzebuje pomocy wiec jadac do szkoly 45km temperatura silnika nawet nie zejdzie z niebieskiego pola
przyczyna bedzie uszkodzony termostat?? a jak tak to ktory? E46 320d 98r POZDRAWIAM :)
OSA BMW

#2

Post autor: OSA BMW »

Sam odpowiedziales sobie na pytanie,a ktory? moze obydwa
misieekk44
Bywalec forum
Posty: 183
Rejestracja: 27 mar 10, 21:44
BMW: E46 320D 136KM
Rok produkcji: 1999
Państwo: Polska
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Konin

#3

Post autor: misieekk44 »

tak jak OSA BMW napisał sam sobie odpowiedziałeś :) też mam taką samą sytłacje jak cu Ciebie też nie wiem który termostat dlatego zamówiłem obydwa 8) zamówiłem w Bydgoszczy u gościA co ma sklep w Bydgoszczy z częściami do BMW i Mini a części bierze z salonu BMW w Bydgoszczy. Cena termostatu wody czyli głównego 170 zł, a termostatu chłodzenia AGR 128zł więc chyba nie tak drogo porównanie salon BMW Łódz główny termostat 190 zł a AGR 130 zł.
swirekn90
Bywalec forum
Posty: 14
Rejestracja: 2 lis 09, 19:36
BMW: E46 320d
Rok produkcji: 1998
Państwo: Polska
Województwo: kujawsko-pomorskie
Miasto: Radziejów

#4

Post autor: swirekn90 »

he ok dzieki panowie :D
Pozdro 8)
arecki26
Bywalec forum
Posty: 26
Rejestracja: 18 gru 10, 7:54
BMW: e46 touring 2.0d
Rok produkcji: 2004
Państwo: Polska
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Skoki
Lokalizacja: Skoki

#5

Post autor: arecki26 »

To ja się podłącze pod wątek. Chodzi oto, że wskazówka jest tak na połowie tzn pomiędzy końcem pola niebieskiego a połową zegara. Słyszałem, że powinna stać na baczność. czy to prawda? bo jeśli nie stoi a powinna to znaczy, że mam coś zepsutego. Jadę 20 km do pracy i tak cały czas. Czy to normalny objaw? Proszę o odp
pozdrawiam arecki
karburator
Posty: 1
Rejestracja: 23 gru 10, 8:53
BMW: e46
Rok produkcji: 2003
Państwo: Polska
Województwo: śląskie
Miasto: Katowice

#6

Post autor: karburator »

Witam

We wszystkich dwóch BMW jakimi jeździłem tj. E36 I obecnie E46 wskazówka rzeczywiście stoi na baczność !! to jest idealnie pionowo ,układ powinien szybko się nagrzać (wskazówka pion) i tak pozostanie .
Nigdy nie udało mi się ani w korkach ani w górach latem przesunąć wskazówki choćby o milimetr w prawo od pionu. :D
TE TYPY TAK MAJĄ!!!
arecki26
Bywalec forum
Posty: 26
Rejestracja: 18 gru 10, 7:54
BMW: e46 touring 2.0d
Rok produkcji: 2004
Państwo: Polska
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Skoki
Lokalizacja: Skoki

#7

Post autor: arecki26 »

tzn, że u mnie jest coś nie tak?? z tego wynika, że tak. a ktoś doradzi co zrobić? jeżeli termostat to który? czy metodą prób i błędów trzeba?
Awatar użytkownika
Maniek
Bywalec forum
Posty: 2406
Rejestracja: 17 sie 10, 12:22
BMW: M57N
Rok produkcji: 2004
Państwo: Polska
Województwo: lubuskie
Miasto:
VIN: PK14005
Lokalizacja: celu do zlikwidowania

#8

Post autor: Maniek »

A oprócz tego posiadasz osłone pod silnikiem ? Przy takich, zimowych temperaturach skutecznie wychłodzi Ci spód auta, miskę olejową i resztę co uniemożliwi zagrzanie auta do pionu. Więc na pewno to też wpływa na teperaturę silnika.

Ja nie posiadam tej osłony i auto nie łapie pionu, przkracza białą kreskę ale do pionu jeszcze troszke zostaje...
Ogień na tłoki !
OCEŃ MOJE BMW
Obrazek
Pojemność dwa litry,
Od ziemi trzy zero na luzie w górę,
Od olejowej miski.


How hard can it be ?
misieekk44
Bywalec forum
Posty: 183
Rejestracja: 27 mar 10, 21:44
BMW: E46 320D 136KM
Rok produkcji: 1999
Państwo: Polska
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Konin

#9

Post autor: misieekk44 »

Witam
Też tak niedawno miałem że wskazówka wachała się między niebieskim polem a pierwszą kreska i nie mogłem dogrzać silnika dopiero w korku jak chwile postsałem. ja wymieniłem oby dwa termostaty bo chciałem być pewien że 2 raz nie będe tego robił i teraz jest git wskaźnik w pionie :Yahoo!: Ale u Ciebie stawiam na główny termostat choć masz podobne objawy jak u mnie ale u mnie okazało się że ten termostat AGR już też lekko puszczał jak w niego dmuchałem :( szkoda że nie sprawdziłem tego nowego :no: dodam że kupowałem oryginały BMW :)
przemo1976
Bywalec forum
Posty: 11
Rejestracja: 7 maja 10, 22:03
BMW: 320 d
Rok produkcji: 2000
Państwo: Polska
Województwo: wielkopolskie
Miasto: kłecko

#10

Post autor: przemo1976 »

Witam,miałem wskazówkę na końcu niebieskiego-wymieniłem główny termostat i efekt jest taki,że wskazówka staje na kresce za niebieskim.Sprawdziłem termostat egr-padnięty,więc zaślepiłem wężyk -myślę że zimą się nie przegrzeje-temperatura w tej chwili idealnie na baczność.
Napisz odpowiedź
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatnia aktywność

Wróć do „Układ chłodzenia i ogrzewania”