Polerowanie przednich lamp

Dla wszystkich tych, którzy używają kosmetyków i środków do auto detailingu, dbając o każdy szczegół wyglądu swoich E46
Warzyn
Bywalec forum
Posty: 323
Rejestracja: 4 maja 14, 17:07
BMW: BMW E46
Rok produkcji: 2002
Państwo: Polska
Województwo: zachodniopomorskie
Miasto: Koszalin

#1

Post autor: Warzyn »

Witam!
Niedługo wpada kilka dni wolnego od szkoły, wiec postanowiłem podziałać w bawarce i na celowniku mam polerkę kloszy ( przy okazji wymiana w5w na blue vision, bo przed samym przeglądem jedna sie spaliła :< ). Czytałem kilka postów tu i tam, lecz chciałbym dowiedzieć się od ludzi którzy robili to dokładnie na tym samym modelu co ja - polift sedan. Jak zdemontować plastik to będzie raczej wiedział, bo jest tego wiele na youtube, ale nurtuje mnie co i jak. Wiem ze bedzie mi potrzebne kilka rodzajów papieru 800/1000/1500/2000 ( może jeszcze grubsze lub cieńsze? ) i jakie ruchy do tego? ludzie mowią ze okrągłę ruchy są ok, inni na krzyż itp. Czy nie zetrze mi plastiku? do kiedy polerować dana granulacją, czy potrzebna jest mi do tego pasta / wosk / inny preparat, a jak tak to jaki ? Nie chce rozwalić lamp, chce by to miało ręce i nogi, by mi to na gorsze nie wyszło, dlatego mam duzo pytać i prośb w tej sprawie... Ktoś coś się wypowie i pomoze? :D z góry DZIĘKUJE! :)
Obrazek
marwol
Bywalec forum
Posty: 13
Rejestracja: 27 kwie 14, 7:55
BMW: e46
Rok produkcji: 1999
Państwo: Polska
Województwo: podlaskie
Miasto: Bialystok

#2

Post autor: marwol »

Generalnie zacznij od pasty. Może wystarczy. Jak papierem popsujesz to ciężko to będzie wyprowadzić.

Tapatalk
Awatar użytkownika
GUMMISS
Przyjaciel forum
Posty: 4029
Rejestracja: 8 wrz 10, 18:56
BMW: 318i Touring
Rok produkcji: 2003
Państwo: Polska
Województwo: kujawsko-pomorskie
Miasto: brodnica
Lokalizacja: Kawki
Płeć:

#3

Post autor: GUMMISS »

Temat wyczerpany na forum..... Papier ścierny ma zedrzeć utlenioną warstwę plastiku, szkło się nie utlenia więc XX lat temu problemu nie było. Polerowanie przebiega tak samo niezależnie od marki pojazdu nawet......
Bo Możemy Więcej...
L W G 8)
nunckiewicz
Bywalec forum
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 14, 15:46
BMW: e46
Rok produkcji: 1999
Państwo: Polska
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Jelenia

#4

Post autor: nunckiewicz »

Wszystko zalezy od tego jak mocno masz zniszczone klosze. Robilem to juz pare razy nie tylko w e46. Jesli sa Mocno zniszczone zacznij od 400 az sciagniesz caly poliweglan z lampy. potem 800, 1500 i 2000. Jesli chodzi o polerowanie klosza ja robie to maszynowo uzywam takich samych past i gabek jakich uzywam do polerowania lakieru. Czyli zaczynasz od bialej gabki pasta menzerna 500 i w zasadzie mozesz na tym zakonczyc. ewentualnie czarna gabka jeszcze i pasta menzerna 4000. Na koniec warto polozyc wosk ja uzywam z Meguiars'a.
zibi_j1
Weteran
Posty: 5880
Rejestracja: 1 lut 14, 13:22
BMW: e46 318d
Rok produkcji: 2003
Państwo: Polska
Województwo: świętokrzyskie
Miasto: Warszawa

#5

Post autor: zibi_j1 »

Dziś chciałem poprawić polerkę swoich kloszy... pod światło było widać miejscowo taką jak by pajęczynkę na kloszu. nie dałem rady zedrzeć tego nawet papierem 600 :/ potem było 800, 1000, 2000, 3000 i pasta agresywna na futrze, potem wykończenie na padzie i niestety doopa. nie brałem wszystkich zarysowań po papierze a pajęczynka jak była tak jest. kolega który ma w tym większą wprawę, ma spróbować mi to poprawić.
Alternatywa jest zakup nowych. Dotąd na allegro były dostepne tylko depo, powyżej 4 stówek sztuka... teraz znalazłem taką aukcję:
http://allegro.pl/bmw-3-e46-lift-klosz-szklo-reflektora-lewe-prawe-i5107490441.html
cena jest przystępna... ciekawe jak z jakością...
BMW by Zibi - czyli jak feniks z popiołów (dosłownie :) )
https://e46forum.pl/bmw-by-zibi-318d-320d-podsumowanie-roczne-s-13313#p92483

Obrazek
Awatar użytkownika
GUMMISS
Przyjaciel forum
Posty: 4029
Rejestracja: 8 wrz 10, 18:56
BMW: 318i Touring
Rok produkcji: 2003
Państwo: Polska
Województwo: kujawsko-pomorskie
Miasto: brodnica
Lokalizacja: Kawki
Płeć:

#6

Post autor: GUMMISS »

Jak jest pajeczynka to ja mikro pęknięcia w strukturze plastiku i tego nie poprawisz
Bo Możemy Więcej...
L W G 8)
Awatar użytkownika
Dobrodziej_1983
Moderator
Posty: 5048
Rejestracja: 24 mar 14, 16:36
BMW: E39 525i
Rok produkcji: 2000
Państwo: Polska
Województwo: pomorskie
Miasto: Gdansk
VIN: PK82840
Płeć:

#7

Post autor: Dobrodziej_1983 »

No ale ta aukcja to dobra alternatywa dla zmęczonych kloszy:)
Było: 318d+ m47n supertouring.
Jest: Mercedes ML 500
WKRENTEK77
Przyjaciel forum
Posty: 3248
Rejestracja: 8 kwie 12, 0:18
BMW: E90
Rok produkcji: 2006
Państwo: Polska
Województwo: łódzkie
Miasto: ŁÓDŹ

#8

Post autor: WKRENTEK77 »

Mam takie dwie plamki na każdej z lamp tak na wysokości światła mijania miej więcej na środku klosza i właśnie są to mikropękniécia ale nie wiem z której strony bo mam folie przyciemniajácą a pojawiły się jak zaczęłem używać drl-i tak sádze bo wcześniej tego nie było.
Breyton
Bywalec forum
Posty: 74
Rejestracja: 17 lis 14, 21:19
BMW: 320d 136PS
Rok produkcji: 2001
Państwo: Polska
Województwo: podkarpackie
Miasto: Iwonicz

#9

Post autor: Breyton »

może moje pytanie jest banalne ale czy można polerować klosze od środka? u mnie z zewnątrz wyglądają nieźle ale za to od środka porażka...
ObrazekObrazek
WKRENTEK77
Przyjaciel forum
Posty: 3248
Rejestracja: 8 kwie 12, 0:18
BMW: E90
Rok produkcji: 2006
Państwo: Polska
Województwo: łódzkie
Miasto: ŁÓDŹ

#10

Post autor: WKRENTEK77 »

Może można ale efekt może być kiepski bo i dojście polerką kiepskie ale jak to się stało że od środka są bardziej zniszczone niż na zewnątrz ?
Napisz odpowiedź
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatnia aktywność

Wróć do „Auto detailing, pielęgnacja”