Opał???? Da rade???

KotSylwester
Bywalec forum
Posty: 102
Rejestracja: 18 lis 10, 17:51
BMW: 320ci Cabrio
Rok produkcji: 2001
Państwo: Polska
Województwo: mazowieckie
Miasto: Jozefow

#11

Post autor: KotSylwester »

Do starych merców 190 i 124 oraz golfów II można lać opał jak sie masz. Z nowszymbym nie ryzykował :twisted:
E46 320ci cabrio, E30 325i cabrio, R129 SL500, 190 2.0E a kiedyś 635 csi :Search:
COBRA
Bywalec forum
Posty: 198
Rejestracja: 31 paź 10, 19:22
BMW: e46 320i
Rok produkcji: 1998
Państwo: Polska
Województwo: kujawsko-pomorskie
Miasto: inowrocław

#12

Post autor: COBRA »

mój szwagier też cały czas śmiga na opale i jest ok tylko że ma LUBLINA Z SILNIKIEM ANDORIA!!!! :ROFL:
cinek_328
Bywalec forum
Posty: 253
Rejestracja: 16 lut 10, 19:08
BMW: jest e46 330d był e46 328Ci
Rok produkcji: 2002
Państwo: Polska
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Poznań

#13

Post autor: cinek_328 »

stare Mercedesy Kolego to inna bajka :) one wszystko trawią to raz a dwa u nich przebieg 700tys to pryszcz 8) ba nawet większe :)
Stunter_M
Bywalec forum
Posty: 149
Rejestracja: 4 sie 10, 0:01
BMW: 320d
Rok produkcji: 2001
Państwo: Polska
Województwo: łódzkie
Miasto: Bełchatów

#14

Post autor: Stunter_M »

Co do przebiegu to fakt, wujek traktuje go jako auto do pracy więc jeździ gdzie popadnie, a ja z ciekawości sprawdziłem i 20 mu brakuje do 600tyś. :)
///M
WitAce
Bywalec forum
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 11, 23:36
BMW: 320d 150KM
Rok produkcji: 2002
Państwo: Irladnia
Województwo: ---
Miasto: Naas

#15

Post autor: WitAce »

Hej,

Moje zdanie jest takie. Olej opalowy od napedowego rozni sie... kolorem. Jestem chemikiem i wiem co mowie. Na opalowke jest po prostu mniejsza akcyza z racji przeznaczenia tego oleju. Stad barwia go na czerwono, zeby mozna bylo wykryc czy ktos jedzie na opalowce. Jest to po prostu nielegalne, tak jak i jazda na kradzionym ON ;)
Olej napedowy i opalowy to ta sama frakcja otrzymywana przy rektyfikacji ropy, a te wszystkie pseudo dodatki do jednego czy drugiego i ballady o tym ze jedno jest suche a drugie mokre to tylko po to zeby odstraszyc ludzi od popelniania przestepstwa. Tak samo jak puste fotoradary przy drodze ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
k3m0t1989
Bywalec forum
Posty: 725
Rejestracja: 29 gru 10, 12:23
BMW: e46 330d touring
Rok produkcji: 2003
Państwo: Polska
Województwo: śląskie
Miasto: Wręczyca Wielka

#16

Post autor: k3m0t1989 »

rozumiem ze do swojego lejesz opal od dluzszego czasu i zero problemow?
a teraz pytanie mam takie, skoro to samo, chemicy to nie astronauci wiec mamy ich wielu to dlaczego ludziska nie smigaja na opale ? przeciez ktos kiedys na pewno probowal i lał opał do common raila czy innych nowszych diesli i jak przejechal ze 100 tys to by mowil na lewo i prawo ze to nic nie psuje ze mozna lac bez obaw i poczta pantoflowa doszloby do kazdego.

z googla sie dowiedzialem ze opal potrafi podniesc moc, ma mniej parafiny, ma wiecej siarki. Spala sie gwaltowniej i silniki nowsze nie sa do niego przystosowane (wlasnie przez to gwaltowniejsze spalanie z powodu braku parafiny) i dlatego pojawiaja sie awarie. Dobrze rozumiem ?
WitAce
Bywalec forum
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 11, 23:36
BMW: 320d 150KM
Rok produkcji: 2002
Państwo: Irladnia
Województwo: ---
Miasto: Naas

#17

Post autor: WitAce »

Pracowalem kiedys w firmie i produkowalismy diesel'a z oleju rzepakowego. Byly to Estry metylowe kwasow olejowych. Zgadnijcie kto byl najwiekszym odbiorca...
Lotnisko w Bydgosczy. Lali to na potege do swoich smiglowcow, poniewaz ma wieksza czystosc niz ON. Zero emisji siarki i o 60% zmniejszona emisja tlenkow azotowych. To tak jakbys porownywal olej syntetyczny do mineralnego. Tylko, ze tym przypadku tym olejem syntetyczym jest wlasnie ester metylowy kwasow olejowych syntezowany z oleju rzepakowego.
Komus bardzo zalezy, zeby paliwa ekologiczne nie byly zbyt popularne. Jakis szejk i wujek sam juz zadbaja o to, zeby w telewizji jakis docent powiedzial, ze to jest be bo silnik sie psuje. Powiem tak - g... prawda.
Pewnie z tego samego powodu nie pozwolili mi pisac pracy magisterskiej o paliwach rzepakowych. Moj promotor powiedzial mi, ze dziekan sie nie zgodzil i musialem pisac o jakis bzdurach, ktore nikomu do niczego nie sa potrzebne.
W Szwecji farmerom sprzedaje sie mini instalacje do produkcji paliwa rzepakowego i taki farmer jezdzi swoja najnowsza Beemka na takim wlasnie paliwku. I co Ty na to? A w Szwecji -20 zima to codziennosc.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
k3m0t1989
Bywalec forum
Posty: 725
Rejestracja: 29 gru 10, 12:23
BMW: e46 330d touring
Rok produkcji: 2003
Państwo: Polska
Województwo: śląskie
Miasto: Wręczyca Wielka

#18

Post autor: k3m0t1989 »

jezdzisz na tym i potwierdzasz ze nic sie nie dzieje?
WitAce
Bywalec forum
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 11, 23:36
BMW: 320d 150KM
Rok produkcji: 2002
Państwo: Irladnia
Województwo: ---
Miasto: Naas

#19

Post autor: WitAce »

Nie jezdze. Tego nigdzie nie napisalem. Dopiero kupilem pierwszego diesle'a w swoim zyciu i to nie dla siebie tylko dla swojej dziewczyny. Dojezdza 45km w jedna strone do pracy autostrada wiec to jedyne rozsadne rozwiazanie. W tej chwili jezdzi smartem (Turbo benzyna) ale to troche niebezpieczne biorac pod uwage to jak ludzie tutaj jezdza.
Kupilem bume z padnietym turbo, czekam na nowe turbo i jak tylko zloze ja do kupy, to moze potestuje olej opalowy bo mamy ogrzewanie olejowe. Jedyna rzecz ktora mnie powstrzymuje to fakt, ze jest to nielegalne i jak ja zlapia to bedzie miala problemy. O auto sie nie przejmuje ;) Jestem pewien swojej wiedzy. Moge nawet dac kumplowi do przeanalizowania do laboratorium, zeby porownal sklad ON i OO. Moze to wrzucic na chromatograf i wyjdzie czarno na bialym jak mocno sie od siebie roznia.

P.S. Ja osobiscie lubuje sie w benzynach i wole bardziej spartanskie auta do "pojezdzenia". Buma jest pieknie wykonana, ale nie zamienilbym mojej Imprezki Turbo na nia. Nie ma to jak krecic autko powyzej magicznej dla diesel'i granicy 5000 obr na minute ;)

Pozdrawiam
pandi
Posty: 8
Rejestracja: 15 lut 11, 19:43
BMW: 320d
Rok produkcji: 2000
Państwo: Polska
Województwo: pomorskie
Miasto: okolice gdańska

#20

Post autor: pandi »

Chleb i bułka też mają taki sam skład, a smakują inaczej. :fool: A kalorycznośc opału??? olej opałowy przy spalaniu wytwarza więcej energii cieplnej niż ON. Nie wierzę, że przegrzewanie silnika nie będzie miało wpływu na jego żywotnośc.
A co do bioON oglądałem na discovery ( nie jest to publikacja naukowa ale...), że ten rodzaj paliwa nie ma prawa bytu na większą skalę. Paliwo na dzień dzisiejszy jest w cenie i większośc rolników przekwalifikuje się na produkcję chociażby rzepaku, efektem może byc globalny głód. Przykładem może byc rynek USA w '90 latach. cena kukurydzy podskoczyła o 100%.
Napisz odpowiedź
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatnia aktywność

Wróć do „Diesel”