[E46 320d M47N 2002r.] Elektrozawór sterujący EGR.

thomithas
Bywalec forum
Posty: 10
Rejestracja: 6 paź 09, 3:36
BMW: Bmw E46
Rok produkcji: 2002
Państwo: Polska
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Wrocław

#1

Post autor: thomithas »

Witam wszystkich. Mam zapewne ten sam problem co wielu forumowiczów opisujących, że ich auto dziwnie zamula i do tego kopci. Czytam wiele na temat, żeby zająć się elektrozaworem EGR, lecz męczy mnie sprawa bardziej przyziemna. Mianowicie widzę, że słynny elektrozawór jest schowany pod kolektorem ssącym i nie mam zielonego pojęcia jak go stamtąd wyciągnąć bez demontażu kolektora. Czy mógłby ktoś z kolegów opisać mi jak to zrobić?? Będę bardzo bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź. Bardzo mnie intryguje sprawa tego elektrozaworu lecz nie mogę się do niego dostać. Chętnie się też spotkam z kimś, kto pomógł by mi z tym, na terenie Trójmiasta. Oczywiście nie za darmo. Pozdrawiam z góry dziękując.
delano
Bywalec forum
Posty: 247
Rejestracja: 10 sie 11, 14:23
BMW: 320d
Rok produkcji: 2002
Państwo: Polska
Województwo: podlaskie
Miasto: bstok

#2

Post autor: delano »

Stary. Najpierw sprawdz elektrozawór turbiny. Elektrozawór to ta mała pierdoła zaraz za zbiorniczkiem spryskiwaczy przymocowana do kielicha, ale EGR tak czy siak musisz wyczyścić, a do tego niestety trzeba odkręcać kolektor. Sam zaworek turbo przeczyścisz bez zdejmowania osłon, a wielu osobom zapewniło spokojny sen :)
Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/lolcatiero
Aktualnie słucham:
Obrazek

Pomogłem? Wiesz co zrobić :-)

Znany również jako lolcat @BMW Klub
Awatar użytkownika
Krzysiek669
Moderator
Posty: 3314
Rejestracja: 9 lip 11, 18:45
BMW: było E46 320d, E91 318d, jest E46 325i
Rok produkcji: 2001
Państwo: Polska
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Lubin

#3

Post autor: Krzysiek669 »

Filterki na zaworach zarówno od turbo jak i od EGR czyści się bez problemu ( do tego drugiego jest mega trudny dostęp, ale trochę zaparcia i sprytnych rąk i się da :) ), najlepiej ściągnąć cały filterek z osłoną plasitkową - jest nasadzany na taką rurkę w zaworze. A co do EGR to po co ściągać kolektor ?? Wydobycie EGR to jakieś 10min. roboty, no chyba, że masz zawalony kolektor to ok, ale to można ocenić po zdjęciu EGR'a.

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=18764
Dobrze opisane, ja robiłem wzorując się an tym i poszło bez problemu :) Autko odżyło trochę, lepiej się wkręca od dołu. Polecam zabieg :D
thomithas
Bywalec forum
Posty: 10
Rejestracja: 6 paź 09, 3:36
BMW: Bmw E46
Rok produkcji: 2002
Państwo: Polska
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Wrocław

#4

Post autor: thomithas »

Przede wszystkim dziękuję Wam za wsparcie. Elektrozawór od turbiny swojego czasu wymieniłem na nowy, gdyż ktoś mi powiedział, że czyszczenie owszem pomaga, ale na chwile. Zawór EGR zdjąłem i też go wyczyściłem, że aż świecił w ciemności. Nawet kupiłem na allegro dla porównania by sprawdzić czy mój jest sprawny - okazalo się, że mam teraz dwa sprawne. Został tylko ten cholerny elektrozawór pod kolektorem co siedzi i piany dostaję na myśl, że muszę ściągać kolektor czego bardzo nie chce robić. Być może jest to dla Was śmieszne no ale cóż taki mam problemik. Dodam tylko, że silnik chodzi pięknie, równo, cicho, gdyby nie ta zamułka i silne kopcenie jak mu wcisnę. Jeszcze raz dzięki.
Awatar użytkownika
Krzysiek669
Moderator
Posty: 3314
Rejestracja: 9 lip 11, 18:45
BMW: było E46 320d, E91 318d, jest E46 325i
Rok produkcji: 2001
Państwo: Polska
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Lubin

#5

Post autor: Krzysiek669 »

Kolego ten zaworek od EGR da radę dojść bez ściagania kolektora :) a na pewno da sam filterek zdjąć bo sam zdejmowałem :) 20min. się męczyłem, ręce całe podrapane ale się udało :Yahoo!:
thomithas
Bywalec forum
Posty: 10
Rejestracja: 6 paź 09, 3:36
BMW: Bmw E46
Rok produkcji: 2002
Państwo: Polska
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Wrocław

#6

Post autor: thomithas »

Dzięki brachu, tego właśnie potrzebowałem - konkretnej odpowiedzi. Da rade, albo nie da. Skoro mówisz, że sobie z tym poradziłeś to znaczy, że jednak da się. Będę próbował. Dzięki!!
delano
Bywalec forum
Posty: 247
Rejestracja: 10 sie 11, 14:23
BMW: 320d
Rok produkcji: 2002
Państwo: Polska
Województwo: podlaskie
Miasto: bstok

#7

Post autor: delano »

thomithas pisze:Dzięki brachu, tego właśnie potrzebowałem - konkretnej odpowiedzi. Da rade, albo nie da. Skoro mówisz, że sobie z tym poradziłeś to znaczy, że jednak da się. Będę próbował. Dzięki!!
Z tym, że to niewiele pomoże jeżeli masz sadzę w samym kolektorze
http://www.lastfm.pl/user/lolcatiero
Aktualnie słucham:
Obrazek

Pomogłem? Wiesz co zrobić :-)

Znany również jako lolcat @BMW Klub
Wankej
Bywalec forum
Posty: 11
Rejestracja: 27 lip 14, 20:42
BMW: 320d
Rok produkcji: 99
Państwo: Polska
Województwo: ---
Miasto: zmc

#8

Post autor: Wankej »

Witam!

Panowie, czy ktoś może podać nr czesci katalogowych
elektrozaworu turbo
elektrozaworu egr

Bo nie wiem czy dobry zamowilem.

Bede bardzo wdzieczny.
Młody90
Bywalec forum
Posty: 2274
Rejestracja: 19 lut 13, 10:45
BMW: 320D M47
Rok produkcji: 1999
Państwo: Polska
Województwo: śląskie
Miasto: Zabrze
VIN: KE44253

#9

Post autor: Młody90 »

EGR - 11747796634
Turbo - 11747796634

jak widać, te same ;)
Wankej
Bywalec forum
Posty: 11
Rejestracja: 27 lip 14, 20:42
BMW: 320d
Rok produkcji: 99
Państwo: Polska
Województwo: ---
Miasto: zmc

#10

Post autor: Wankej »

pozniej to juz zauwazylem.
wielkie dzieki za pomoc.
Napisz odpowiedź
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatnia aktywność

Wróć do „Diesel”