[e46] nie trzyma temperatury

Problemy, pytania, porady związane z płynami, klimatyzacją, naprawami, przeglądami, wymianami
bolo2024

#21

Post autor: bolo2024 »

to powiem tak :D :D :Yahoo!: powróciła moc :P nawet na drugim włącza się trakcja, wiska nie muszę zmieniać bo załączało się przez padnięty termostat,temperature łapie od razuu :Yahoo!: no i spalanie spadło do 10 :) :Yahoo!: :Yahoo!: no i jeszcze separator odmy zamiast ztarego zapchanego filtra się pojawił :beer: :good: :good:
Jaxuck
Bywalec forum
Posty: 13
Rejestracja: 21 lut 11, 11:40
BMW: 318i
Rok produkcji: 1998
Państwo: Polska
Województwo: świętokrzyskie
Miasto: Kielce

#22

Post autor: Jaxuck »

Chciałbym podłączyć się pod wątek, ja mam taki problem, nie łapie temperatury podczas jazdy, na postoju po jakimś czasie wskazówka dojdzie do piony ale po przejechania krótkiego odcinka zaczyna opadać w granice niebieskiego pola, zdarza się także ze podczas jazdy wskazówka skoczy na moment na czerwone pole ale po chwili opada z powrotem na niebieskie a z nawiewu nie bucha gorące powietrze. Wydaje mi się ze termostat jest cały czas otwarty ale chciałbym się upewnić. Moj silnik to 318i benzynka 1998r.
slawol35
Bywalec forum
Posty: 172
Rejestracja: 18 lip 10, 20:34
BMW: Bylo 320d jest e39 520d
Rok produkcji: 2001
Państwo: Polska
Województwo: mazowieckie
Miasto: Garwolin

#23

Post autor: slawol35 »

Na 100% termostat
Jaxuck
Bywalec forum
Posty: 13
Rejestracja: 21 lut 11, 11:40
BMW: 318i
Rok produkcji: 1998
Państwo: Polska
Województwo: świętokrzyskie
Miasto: Kielce

#24

Post autor: Jaxuck »

Dzięki za odpowiedź, termostat wymieniony, wszystko już gra i buczy.
Stunter_M
Bywalec forum
Posty: 149
Rejestracja: 4 sie 10, 0:01
BMW: 320d
Rok produkcji: 2001
Państwo: Polska
Województwo: łódzkie
Miasto: Bełchatów

#25

Post autor: Stunter_M »

Witam to i ja się coś zapytam. Mianowicie w zimę wymieniłem termostat głównego obiegu bo auto było niedogrzane. Po wymianie wszystko jest tak jak należy szybko łapie pion i tak pozostaje. Przy okazji sprawdziłem EGR i powietrze przelatuje "wte i wewte" jak przez trąbke, tzn jest dupnięty, ale czy jest konieczność go wymieniać skoro wszystko jest jak należy???
///M
kameleon71
Bywalec forum
Posty: 33
Rejestracja: 30 kwie 10, 2:18
BMW: 320d Touring
Rok produkcji: 2003
Państwo: Polska
Województwo: dolnośląskie
Miasto: DW

#26

Post autor: kameleon71 »

Stunter_M pisze:Witam to i ja się coś zapytam. Mianowicie w zimę wymieniłem termostat głównego obiegu bo auto było niedogrzane. Po wymianie wszystko jest tak jak należy szybko łapie pion i tak pozostaje. Przy okazji sprawdziłem EGR i powietrze przelatuje "wte i wewte" jak przez trąbke, tzn jest dupnięty, ale czy jest konieczność go wymieniać skoro wszystko jest jak należy???
Sprawdź jaką temperaturę osiąga na pionie, jak 90st to możesz sobie narazie odpuścić jego wymianę bo kończy się zima. Bezwzględnie musisz go jednak wymienić przed następną zimą.
Freude am Fahren
bmwwaski99
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 11, 18:08
BMW: e46 320d
Rok produkcji: 2004
Państwo: Polska
Województwo: lubelskie
Miasto: chelm

#27

Post autor: bmwwaski99 »

witam

prosze o pomoc bo juz mnie krew zalewa :O:
panowie nie mam juz glowy do tego auta, mam e46 320d 04r i odkad zrobilo sie chlodniej temperatura zaczela mnie denrwowac bo nie chce sie utrzymywac w pionowej pozycji ,a mianowicie jak jej dam troszke w piec to sobie podskoczy do piopnu i sie troche utrzymuje ale jak jedzie sie stala predkoscia bez duszenia w podloge to utrzymuje sie na 70 stopniach wogole dlugo sie nagrzewa jakies 10km min do takiej temp.

zostal juz wymieniony glowny termostat i dalej to samo,wiec wymienilem drugi termostat egr i dalej to samo,nowy plyn i zostal odpowietrzony na 4 zaworach,czy sa jakies inne zawory odpowietrzjace bo cos mi sie obilo ze jest ich 5 czy to prawda? termostat egr byl kupiony w aso a glowny nie ale cene zabulilem taka sama jak w aso? czy moze byc ze nowy glowny termostat jest zapsuty? prosze o jakies pomysly bo spac mi to nie daje a zima sie zbliza,a i jeszcze dodam ze orzewanie smiga pieknie ze az smali goracem.
pozdro i please o pomoc :D
romanikxxl
Bywalec forum
Posty: 3626
Rejestracja: 17 paź 09, 13:10
BMW: E91 325d
Rok produkcji: 2008
Państwo: Polska
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Lubin
VIN: a546854
Lokalizacja: Lubin

#28

Post autor: romanikxxl »

Zrób test nr 7 i będziesz wiedział dokładnie jak się nagrzewa.Może to i termostat główny jakiś kiepski kupiłeś :(
Romanikxxl
OSA BMW

#29

Post autor: OSA BMW »

A wiatrak nie kreci sie na stale?
bmwwaski99
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 11, 18:08
BMW: e46 320d
Rok produkcji: 2004
Państwo: Polska
Województwo: lubelskie
Miasto: chelm

#30

Post autor: bmwwaski99 »

witam i dzieki za odp.
a jak dokladnie robi sie ten test bo wczoraj probowalem,przytrzymalem prawy przycis i wlaczylem zaplon,pokazalo sie jakies 3.12 ale dalej nie wiedzialem co zrobic? :(
wiatrak nie chodzi na stale,a moze byc ze jakis czujnik jest popsuty? co myslicie o podpiecu do kompa ?
Napisz odpowiedź
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatnia aktywność

Wróć do „Układ chłodzenia i ogrzewania”