Nowe mandaty , czyli jak dyma nas obecna władza

Dział poświęcony wszystkim innym tematom
Miłosz
Specjalista
Posty: 3184
Rejestracja: 30 gru 13, 18:47
BMW: Lexus is 220d
Państwo: Polska
Województwo: pomorskie
Miasto: Gdansk

#1

Post autor: Miłosz »

Od poniedziałku 18.05.2015

Obrazek
Gdy w poniedziałek (ten najbliższy, czyli 18 maja) wsiądziecie za kierownicę, przygotujcie się na wyższe mandaty. Dodatkowa atrakcja, to utrata prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie o 50 km/h w terenie zabudowanym. Za jazdę "na bani" kara do 5 000 zł. Wprowadzają też alcolocki. I jeszcze jedno - wszystkie te "nowalijki" nie dotyczą posłów, bo ich wciąż chroni immunitet .
Niech barany pensje podniosą najpierw a nie. Człowiek zapierdziela od 10 do 31 ledwo wiążąc koniec z końcem a te spaślaki za nasze pieniądze dodatkowo uprzykrzają nam życie. Staram się jezdzić normalnie , ale ta nagonka na obywateli jaką robią komendanci celem osiągnięcia dobrych statystyk to już jest jakiś żart.
Mój --- > lexus is 220d
Awatar użytkownika
goryl25
Bywalec forum
Posty: 306
Rejestracja: 2 kwie 13, 4:13
BMW: E46 320d
Rok produkcji: 2002
Państwo: Polska
Województwo: lubuskie
Miasto: Gościm
VIN: PJ32583
Lokalizacja: Gościm

#2

Post autor: goryl25 »

Powodzenia ... 2 lata bez pracy , 500 zł miesięcznie tylko ... i oni ku**a chcą żebyśmy takie coś płacili ...
wandii
Bywalec forum
Posty: 917
Rejestracja: 23 lip 11, 15:29
BMW: e60 e92
Rok produkcji: 2009
Państwo: Polska
Województwo: mazowieckie
Miasto: Ciechanow

#3

Post autor: wandii »

No ale przecież nikt nie każe nikomu płacić.
Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami i nie wsiadać do auta po pijanemu.
Miłosz
Specjalista
Posty: 3184
Rejestracja: 30 gru 13, 18:47
BMW: Lexus is 220d
Państwo: Polska
Województwo: pomorskie
Miasto: Gdansk

#4

Post autor: Miłosz »

Dzisiaj z rana w radiu słyszałem jak jechałem do pracy że będzie patologia na drodze , ale nie spodziewałem się że aż taka... może te kwoty to jakiś kit jest cholera wie, pewnie po niedzieli wyjdzie jakiś taryfikator nowy to się okaże, dosyć mam już życia w tej rumuni, gdzie sie człowiek nie obejrzy tam dostaje od państwa po ryju.
Mój --- > lexus is 220d
Awatar użytkownika
goryl25
Bywalec forum
Posty: 306
Rejestracja: 2 kwie 13, 4:13
BMW: E46 320d
Rok produkcji: 2002
Państwo: Polska
Województwo: lubuskie
Miasto: Gościm
VIN: PJ32583
Lokalizacja: Gościm

#5

Post autor: goryl25 »

wandii pisze:No ale przecież nikt nie każe nikomu płacić.
Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami i nie wsiadać do auta po pijanemu.
Noo wiesz powodzenia jak będziesz jechał 50km/h po drodze gdzie dookoła same łąki i gdzie niegdzie jakiś domek 150m od drogi a oni sobie postawili znak teren zabudowany ...
isolato

#6

Post autor: isolato »

wandii pisze:No ale przecież nikt nie każe nikomu płacić.
Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami i nie wsiadać do auta po pijanemu.
I jeszcze napisz, że jeździsz 50 jak jest 50, a poza zabudowanym 70 albo 90 :D O jeżdżeniu po alko nie mówię, bo takiego od razu wsadzałbym do paki, na 20 lat przynajmniej, za świadome usiłowanie zabójstwa.
Nowy taryfikator jest ewidentnie przeciwko obywatelom i po to, żeby nabijać kasę. Po nic więcej. Każdy to wie.
Gdyby jeszcze te wszystkie ograniczenia prędkości były nakładane z głową albo nawierzchnie naprawiane w zamian za stawianie kolejnego znaku, to ok.
Podam przykład z kotliny kłodzkiej. Jest sobie DK-8, odcinek między Kłodzkiem i Bardem Śląskim. Nie ma tygodnia, żeby nie dochodziło tam do wypadku, a w zasadzie do wypadania auta z drogi (odrobina deszczu + słaba jakość nawierzchni + odcinek w lesie + niedostosowanie prędkości) i co robi GDDKiA? Najpierw ogranicza prędkość do 70, następnie do 50, a sprawnie i z głową można tam jechać dobre 70. O ile jadąc od Kłodzka w stronę Barda uciążliwe to nie jest, bo więcej z górki, jak pod górkę, o tyle z powrotem męczenie samochodu na bezsensownym ograniczeniu do 50 pod mocno stromy podjazd jest chore. Teraz będę, jak zwykle, jechał tamtędy 80-90 i zgodnie z nowym taryfikatorem blacharz poczęstuje mnie mandatem 400-500 zł?
Nic tylko bić brawo, kur.wa mać.
Awatar użytkownika
goryl25
Bywalec forum
Posty: 306
Rejestracja: 2 kwie 13, 4:13
BMW: E46 320d
Rok produkcji: 2002
Państwo: Polska
Województwo: lubuskie
Miasto: Gościm
VIN: PJ32583
Lokalizacja: Gościm

#7

Post autor: goryl25 »

wandii
Bywalec forum
Posty: 917
Rejestracja: 23 lip 11, 15:29
BMW: e60 e92
Rok produkcji: 2009
Państwo: Polska
Województwo: mazowieckie
Miasto: Ciechanow

#8

Post autor: wandii »

isolato pisze:
wandii pisze:No ale przecież nikt nie każe nikomu płacić.
Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami i nie wsiadać do auta po pijanemu.
I jeszcze napisz, że jeździsz 50 jak jest 50, a poza zabudowanym 70 albo 90 :D
Zdarza mi się przekroczyć prędkość ale skoro robię to świadomie to również jestem świadom konsekwencji.
Miłosz
Specjalista
Posty: 3184
Rejestracja: 30 gru 13, 18:47
BMW: Lexus is 220d
Państwo: Polska
Województwo: pomorskie
Miasto: Gdansk

#9

Post autor: Miłosz »

wandii, nawet dzieci dobrze wiedzą że te ograniczenia są po to żeby łupać kasę na statystykach. Ja też staram się śmigać przepisowo, nie mam aspiracji jak boguś z m3 ale zdarza mi się jechać dosłownie odrobinę szybciej niż nakazuje mi znak. Tutaj mi bardziej chodzi o pokazanie granicy pomiędzy wariatem jadącym w mieście na 50 ponad 140 a normalnym użytkownikiem który jedzie sobie 60 na tym samym odcinku. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka tak jak traktują nas osły z wiejskiej. Na moim koncie pkt od 4 czy 5 lat puste saldo także to wg mnie świadczy o moim zachowaniu na drodze, dlatego nie godzę się na obecny stan rzeczy.
Mój --- > lexus is 220d
Młody90
Bywalec forum
Posty: 2279
Rejestracja: 19 lut 13, 10:45
BMW: 320D M47
Rok produkcji: 1999
Państwo: Polska
Województwo: śląskie
Miasto: Zabrze
VIN: KE44253

#10

Post autor: Młody90 »

Panowie, nie przejmujcie sie, bedzie wiecej adrenaliny na drodze :D
Napisz odpowiedź
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatnia aktywność

Wróć do „Inne / Hyde Park”